آشنایی با انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us

زمانی که یک فرد آلوده برای چندین سال در محیطی مرطوب زنده بماند، به جای بلوتر به شامبلر تبدیل می‌شود. شامبلر و بلوتر در ظاهر بسیار شبیه هستند اما شامبلر دهان کاملا بازی دارد که نمی‌تواند از طریق گاز گرفتن عفونت را منتقل کند. در عوض، آن‌ها برای گسترش آلودگی از هاگ‌های انفجاری در داخل جوش‌های اسیدی روی بدنشان استفاده می‌کنند.

زمانی که فرد برای بیش از یک سال آلوده شده باشد، تنها دست‌ها و پاهای وی ظاهر انسانی دارد. در این مرحله به زامبی‌ها کلیکر گفته می‌شود و سر آن‌ها به طور کامل با عفونت‌های قارچی عجیب و غریب پوشانده شده است.

بلوترها نسبت به دیگر گونه‌ها بسیار کندتر هستند و توانایی پژواک آن‌ها نیز به دلیل حجم زیاد قارچ‌ها کمتر است اما با این وجود، از قدرت بسیار زیادی برخوردار هستند. این هیولاها نادر ولی بسیار خطرناک هستند و بدون شک، در سریال «آخرین بازمانده از ما» نیز به تصویر کشیده می‌شوند.

گونه متفاوت: شامبلر (چندین سال پس از آلودگی)

انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us
سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us
تبلیغات

با توجه به تریلرهای منتشر شده برای سریال «آخرین بازمانده از ما» به نظر می‌رسد که اتفاقات در فصل زمستان و در ایالت‌های خشک جریان دارد و به همین دلیل، احتمالا حضور زامبی‌های شامبلر در فصل اول بعید به نظر می‌رسد اما ممکن است در فصل‌های بعدی به تصویر کشیده شوند.

گونه ناهنجار: رت کینگ

انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us
سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us

سریال The Last of Us بر اساس بازی‌هایی به همین نام ساخته شده که پر از زامبی‌های مختلف است.

منبع: اسکرین رنت


منبع: https://gamefa.com/903170/the-last-of-us-zombie-types-explained/

پس از اینکه مرحله اولین آلودگی به اتمام می‌رسد، زامبی‌ها به استاکر تبدیل می‌شوند. استاکرها احتمالا ترسناک‌ترین فرم زامبی‌ها در دنیای «آخرین بازمانده از ما» به شمار می‌روند چراکه در حالی عفونت قارچی بسیار بزرگی از سرشان فوران می‌کند که نیمی از صورت آن‌ها دست نخورده باقی مانده و بقیه بدن نیز تقریبا ظاهری انسانی دارد.

تبلیغات

در دنیای «لست آف آس» اگر زامبی برای مدتی طولانی زنده بماند، به بلوتر (Bloater) تبدیل می‌شود و این مرحله به عنوان آخرین مرحله شناخته می‌شود و این نوع زامبی‌ها خطرناک‌ترین مورد هستند. بدن آن‌ها به طور کامل با قارچ‌ها پوشانده شده و همانند زرهی برای آن‌ها عمل می‌کند و بدون آتش بدن آن‌ها تقریبا غیر قابل نفوذ است.

در دنیای «لست آف آس» زمانی که فردی به ویروس قارچی کوردیسپس مبتلا می‌شود، پس از دو روز آلودگی به مغزش می‌رسد و او به زامبی‌ای به نام «رانر» یا «دونده» تبدیل می‌شود. در این مرحله، فرد آلوده موهای خودش را از دست می‌دهد و ضایعاتی در سراسر بدنش ایجاد می‌شوند.

استاکرها همانند رانرها سریع هستند ولی نسبت به انسان‌ها بسیار متخاصم‌ترند. آن‌ها برای حمله خود برنامه‌ریزی و در جایی کمین می‌کنند تا طعمه به آن‌ها نزدیک‌تر شود و به همین دلیل به آن‌ها استاکر یا «کمین‌کننده» می‌گویند. مرحله استاکر از هفته دوم آلودگی تا یک سال است و به همین دلیل نیز بیننده‌ها حتما در سریال «آخرین بازمانده از ما» شاهد این نوع زامبی‌ها خواهند بود.

مرحله ۳: کلیکر (از یک تا چندین سال)

انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us
سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us

در دنیای «لست آف آس» عفونت قارچی کوردیسپس رفتاری غیرمنتظره دارد و گاهی اوقات ظاهری عجیب و غریب به خودش می‌گیرد. در برخی موارد، تحول عفونت ممکن است باعث خلق هیولاهایی منحصربه‎‌فرد بشود و یکی از همین موارد ناهنجار نیز رت کینگ یا پادشاه موش است.

در حال حاضر مشخص نیست که سریال «آخرین بازمانده از ما» تا چه اندازه قرار است از این زامبی‌ها را به نمایش بگذارد اما در تریلرهای منتشر شده، نیم نگاهی از آن‎‌ها به نمایش در آمده بود. در جهان بازی‌ها، زامبی‌ها به صورت مرحله‌ای رشد می‌کنند و هر چه قدر که از مرحله آلودگی بگذرد، فرد ظاهر انسانی خودش بیشتر از دست می‌دهد. در ادامه همراه با ما باشید تا به معرفی انواع زامبی‌های سریال «آخرین بازمانده از ما» بپردازیم.

مرحله ۱: رانر (از روز دوم آلودگی تا هفته دوم)

انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us
سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us

این نوع زامبی دهه‌ها پس از شروع همه‌گیری ایجاد شده و نتیجه به هم پیوستن چندین فرد آلوده به یکدیگر است که باعث خلق یک هیولای بزرگ شده‌اند. در صورتی که این زامبی‌ها در فصل اول سریال «آخرین بازمانده از ما» به تصویر کشیده شوند، مطمئنا تهدیدی بزرگ علیه جوئل و الی خواهند بود.


در سریال آخرین بازمانده از ما (The Last of Us) زامبی‌های مختلفی وجود دارند که هر کدام از آن‌ها از طراحی و ویژگی‌های متفاوتی برخوردار هستند. این سریال بر اساس مجموعه بازی‌هایی به همین نام از کمپانی ناتی داگ ساخته شده و در آن، ستاره سریال مندلورین (The Mandalorian) یعنی پدرو پاسکال نقش جوئل و بلا رمزی نقش الی را بازی می‌کنند.

این نوع زامبی‌ها هیچ بینایی ندارند و به همین دلیل نیز از بازتاب صدای کلیک مانندی استفاده می‌کنند تا موانع اطراف خودشان را تشخیص بدهند و طعمه‌شان را پیدا کنند. به دلیل همین صدا نیز به آن‌ها کلیکر گفته می‌شود و مطمئنا در سریال نیز به تصویر کشیده خواهند شد.

مرحله ۴: بلوتر (چندین سال پس از آلودگی)

انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us
سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us

چشم‌ها اولین مواردی هستند که از بین می‌روند اما زامبی‌ها، دیگر حس‌های انسان‌ها را دارند و همین نیز باعث شده تا آن‌ها به نسخه‎‌ای وحشتناک و غیرعادی از انسان‌ها تبدیل شوند. در صورتی که سریال «آخرین بازمانده از ما» اوایل همه‌گیری را نشان بدهد، مطمئنا زامبی‌های رانر نیز به تصویر کشیده خواهند شد.

مرحله ۲: استاکر (از هفته دوم تا سال اول)

انواع زامبی‌ها در سریال The Last of Us
سریال آخرین بازمانده از ما The Last of Us

دنیای «لست آف آس» پر از زامبی‌های مختلف و خطرناک است و همین نیز باعث شده تا ماجراجویی جوئل و الی بسیار جذاب و مهیج باشد. پخش فصل اول سریال «آخرین بازمانده از ما» از تاریخ ۱۵ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی (یکشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۱) شروع می‌شود.

اتفاقات سریال «آخرین بازمانده از ما» در جهانی پسا آخرالزمانی جریان دارد که در آن، یک عفونت قارچی جهش یافته کوردیسپس کشور آمریکا را به نابودی می‌کشاند و بسیار از جمعیت آنجا را به زامبی‌های بدون آگاهی تبدیل می‌کند که به آن‌ها «آلوده» گفته می‌شود. این عفونت قارچی آرام آرام انسان را در بر می‌گیرد و آن را به هیولایی ترسناک تبدیل می‌کند.