آفریقای جنوبی قرارداد خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت را تایید کرد

در روز دوشنبه، دادگاه رقابت آفریقای جنوبی اعلام کرد که قرارداد خرید اکتیویژن توسط مایکروسافت را بدون قید و شرط تایید نموده است. در این بیانیه آمده است که دلایل دادگاه برای تصمیم خود در زمان مقتضی اعلام خواهد شد.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) kdc از مایکروسافت در تلاش برای جلوگیری از خرید پیشنهادی به دلیل نگرانی‌های ضد رقابت و انحصار شکایت کرده است. دادگاه میان مایکروسافت و FTC هفته گذشته‌ برگزار گردید. این رگولاتوری به دنبال یک حکم اولیه به منظور جلوگیری از تکمیل خرید مایکروسافت است، پیش از اینکه قاضی حقوق اداری داخلی آن بتواند معامله را در یک چالش قانونی جداگانه در ماه اوت بررسی کند. مایکروسافت نیز می‌خواهد تا قبل از انقضای قرارداد ادغام فعلی در ۱۸ جولای، تلاش خود را انجام و این معامله را به پایان برساند، پس از آن اکتیویژن بلیزارد می‌تواند با هزینه فسخ ۳ میلیارد دلاری کنار رود.

چپ دستThunderstorm


منبع: https://gamefa.com/954335/south-africa-is-the-latest-country-to-approve-microsofts-activision-blizzard-deal/تبلیغات

با این حال، بریتانیا و آمریکا در نقطه‌ی مقابل تایید خرید اکتیویژن قرار گرفته‌اند. در ماه آوریل، سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) اعلام کرد که به دلیل نگرانی در مورد تأثیر این خرید بر بازار نوپای بازی‌های ابری، از این معامله‌ی ۶۹ میلیارد دلاری جلوگیری می‌کند. به دنبال این خبر، مایکروسافت رسماً اعتراض خود را علیه تصمیم CMA اعلام کرد و این تصمیم را یک تصمیم بد از سوی بریتانیا خواند.

به‌تازگی معامله‌ی میان مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط دادگاه محکمه رقابت در آفریقای جنوبی مورد تایید قرار گرفته است.

خرید اکتیویژن بلیزارد حالا توسط نزدیک به ۴۰ نهاد تنظیم‌کننده جهانی تایید شده است. در ماه می سال جاری میلادی، کمیسیون اروپا و رگولاتوری رقابت در چین این قرارداد را تایید کردند که باعث می‌شود شرکت مایکروسافت مالکیت فرنچایزهای محبوبی از جمله Call of Duty و World of Warcraft را به دست آورد.