آهنگساز Atomic Heart تمام درآمد خود از بازی را به مردم اوکراین اهدا کرد

اتهامات علیه ماندفیش در ماه‌های اخیر در سراسر اینترنت پخش شده است. برخی ادعا می‌کنند که رابطه‌ای بین استودیو و دولت روسیه یا سرمایه‌گذاران مستقر در روسیه وجود دارد. اگر ادعای روابط با دولت درست باشد، برخی از مردم نگران هستند که خرید این بازی به روسیه برای ادامه تهاجمات خود به اوکراین کمک کند. ماندفیش سعی کرد با بیانیه‌ای در توییتر به این موارد بپردازد، اگرچه به طور خاص هیچ یک از اتهامات را رد نکرد. این شرکت نوشت:

ما به سوالات شما در مورد جایگاهمان در ماندفیش توجه کرده‌ایم. ما می‌خواهیم به شما اطمینان دهیم که ماندفیش یک توسعه‌دهنده و استودیو با تیمی جهانی است که روی ساخت یک بازی خلاقانه تمرکز دارد و یک سازمان حامی صلح و مخالف خشونت علیه مردم است. ما در مورد مسائل سیاسی یا مذهبی اظهار نظر نمی‌کنیم. تمام تمرکز ما روی ارائه یک محصول باکیفیت به شما است. ما از ارسال‌کنندگان هرزنامه با محتویات توهین‌آمیز، نفرت‌انگیز، تبعیض‌آمیز و خشونت‌آمیز چشم‌پوشی نمی‌کنیم و نخواهیم کرد.

گوردون این کمک مالی را از طریق بیانیه‌ای در توییتر تایید کرد و در مورد کار خود با استودیو بازی‌سازی ماندفیش (Mundfish) صحبت کرد. اظهارات او به دنبال اتهامات متعدد علیه ماندفیش بود، از جمله اینکه بودجه استودیو و بازی توسط مقامات روسی تامین می‌شود. اگرچه گوردون به طور خاص به این ادعاها اشاره نمی‌کند. او اعلام کرد که دستمزد خود از بازی را به مردم اوکراین که قهرمانانه از کشور خود در برابر تجاوز دشمن دفاع کردند، اهدا خواهد کرد.

در 25 ژانویه، نشریه فناوری آنلاین Ain Capital گزارش داد که ماندفیش از حمایت سرمایه‌گذاران روسی برخوردار است، از جمله سرمایه‌گذارانی که با یک یک بانک تحریم شده ارتباط دارند. این سایت همچنین ادعا کرد که ماندفیش یک سیاست حفظ حریم خصوصی در فروشگاه آنلاین خود دارد و می‌گوید که این استودیو اطلاعات کاربران را جمع‌آوری کرده و ممکن است آن‌ها را در اختیار مقامات دولتی روسیه، از جمله اداره امنیت فدرال قرار دهد. البته ماندفیش طی پیامی به GamesRadar+، برخی از ادعاهای Ain Capital را رد کرد.


منبع: https://gamefa.com/914600/%D8%A2%D9%87%D9%86%DA%AF%D8%B3%D8%A7%D8%B2-atomic-heart-%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1%D8%A2%D9%85%D8%AF-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B1%D8%A7-%D8%A8%D9%87/

میک گوردون (Mick Gordon)، آهنگساز Atomic Heart، دستمزد خود را به افرادی که از حمله روسیه به اوکراین آسیب دیده‌اند، اهدا کرده است.

تبلیغات