آیا پلی استیشن در حال تدارک دیدن یک مراسم بزرگ است؟ –

تبلیغات

اخیراً اعلام شد که علاوه بر سونی و مایکروسافت، نینتندو نیز قصد ندارد تا در نمایشگاه E3 2023 حضور داشته باشد. به نظر می‌رسد که این شرکت‌ها قصد دارند تا در یک بازه زمانی نزدیک به هم، رویدادهای خاص خود را برپا نمایند. در چنین شرایطی، طرفداران امیدوارند تا شوکیس به شدت مورد انتظار پلی استیشن به‌زودی برگزار شود. تجربه ثابت کرده که سونی معمولا در این رویداد سنگ تمام گذاشته و ضمن معرفی عناوین بزرگ، اطلاعات زیادی پیرامون بازی‌های جدید این استودیوهای خود ارائه می‌کند. در حال حاضر، طرفداران چنین فکر می‌کنند که State of Play کم‌فروغ قبلی احتمالا به معنای یک شوکیس درخشان در اواسط ۲۰۲۳ است.

مشخصاً سونی بازی‌های بسیاری را برای عرضه در آینده نزدیک تدارک دیده است؛ عناوینی که احتمالا شاهد نمایش برخی از آن‌ها در پلی استیشن شوکیس آینده خواهیم بود. این رویداد که در ماه ژوئن منتظر آن هستیم، می‌تواند یکی از خاطره‌انگیزترین نمایش‌های سونی در سالیان اخیر را برای طرفداران رقم بزند.


منبع: https://gamefa.com/919162/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D9%86-%DB%8C%DA%A9-%D9%85%D8%B1%D8%A7%D8%B3/

طوری که می‌دانیم، غول ژاپنی بازی‌های فرست‌پارتی و معرفی نشده بسیاری را در چنته دارد که ممکن است شاهد عرضه تریلر برای آن‌ها در پلی استیشن شوکیس آینده باشیم. برای مثال، بانجی (Bungie) یکی از استودیوهایی است که در حال حاضر روی چندین بازی شوتر اول شخص، که شامل عناوین سرویس‌محور و آنلاین نیز می‌شوند، کار می‌کند. علاوه بر این‌ موارد، استودیوی سازنده Returnal یعنی هاوس‌مارک (Housemarque) اخیراً اعلام کرد که در حال توسعه یک بازی انحصاری برای پلی استیشن است‌. شعبه لندن استودیوی بلاد اند تروث (Blood & Truth)، یکی دیگر از توسعه‌دهندگانی محسوب می‌شود که در حال حاضر مراحل تولید یک بازی برای سونی را به سرعت طی می‌کند. علاوه بر همه این‌ موارد، ساکر پانچ (Sucker Punch) دیگر استودیویی بوده که به نظر می‌رسد در حال توسعه دنباله Ghost of Tsushima به طور انحصاری برای پلی استیشن ۵ است.

در شرایط فعلی، بعید نیست که رویداد آینده سونی ار نظر تعداد نمایش‌های بزرگ، یک رکورد را برای این شرکت به ثبت برساند. Marvel’s Spider-Man 2 از جمله آثاری محسوب می‌شود که به احتمال زیاد در پلی استیشن شوکیس آینده حضور خواهد داشت. به نظر می‌رسد که عدم حضور این بازی در State of Play به این دلیل بوده که سونی و استودیوی اینسامنیاک گیمز (Insomniac Games) قصد داشته‌اند تا با نزدیک شدن به تاریخ عرضه بازی، اطلاعات بیشتری را با بازیکنان به اشتراک بگذارند. Silent Hill 2 Remake، یکی دیگر از بازی‌های مورد انتظار است که در حال حاضر تاریخ عرضه دقیقی برای آن در نظر گرفته نشده و ممکن است در رویداد بزرگ بعدی این شرکت حضور داشته باشد. از سوی دیگر، Final Fantasy 7 Rebirth که برای عرضه در زمستان ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده نیز ممکن است در پلی استیشن شوکیس نمایش داده شود.
بازی چندنفره‌ی ناتی‌داگ که در دنیای The Last of Us جریان دارد، یکی دیگر از آثار به شدت مورد انتظار پلی استیشن بوده و احتمالا به زودی اطلاعات بیشتری حول محور آن منتشر خواهد شد. نکته جالب توجه این بوده که این موارد صرفا تعداد معدودی از بازی‌های در حال توسعه سونی محسوب می‌شوند.

آخرین رویداد سونی، یعنی State of Play، آن‌طور که باید و شاید پر فروغ نبود. در چنین شرایطی، چه انتظاراتی می‌توان از شوکیس بزرگ پلی استیشن در سال ۲۰۲۳ داشت؟

این حقیقت که رویداد State of Play قبلی ناامیدکننده بود، یک موضوع غیرقابل کتمان است. با این‌که چندین شخصیتِ بازی Street Fighter 6 در این رویداد معرفی شدند و شاهد گیم‌پلی عنوان مورد انتظار Resident Evil 4 Remake بودیم، آثار بزرگ سونی در این رویداد حضور نداشتند. گیم‌پلی ۱۵ دقیقه‌ای Suicide Squad: Kill the Justice League نیز در این رویداد به نمایش در آمد؛ اثری که نمایش اخیر آن از مشکلات مختلفی رنج برده و با انتقادات زیادی مواجه شد. از سوی دیگر، در State of Play اخیر شاهد معرفی عناوین زیادی بودیم که بیشتر نقش فیلر (Filler) را داشتند. برای مثال، با وجود این‌که عرضه Tchia روی سرویس PlayStation Plus Extra خبر خوبی بود، اما سونی می‌توانست این موضوع را در PlayStation Blog مطرح نماید.

موضوعی که همه از آن آگاهیم، این است که سونی در حال حاضر عناوین بزرگ و مورد انتظار بسیاری را در دست توسعه دارد. با این‌حال، این‌که هیچ‌کدام از این آثار در State of Play حضور نداشتند، یک موضوع تعجب‌برانگیز است. تعدادی از عناوین مورد انتظار سونی در حال سپری نمودن مراحل ابتدایی توسعه بوده و با تاریخ انتشار آن‌ها فاصله زیادی داریم؛ اما برخی از بازی‌های بزرگ این شرکت، برای عرضه در سال ۲۰۲۳ در نظر گرفته شده‌اند و به همین دلیل، بازیکنان تصور می‌کردند که در State of Play شاهد نمایش آن‌ها خواهیم بود. به هر ترتیب، غیبت بازی‌های بزرگ سونی در رویداد اخیر باعث شده تا توجهات بسیاری به سوی پلی استیشن شوکیس معطوف شود.

با وجود نمایش‌هایی که در سال ۲۰۲۳ از نینتندو، ایکس باکس و پلی استیشن مشاهده نموده‌ایم، حقیقت این است که این ۳ غول عرصه گیمینگ موفق نشده‌اند تا انتظارات طرفداران را به خوبی برآورده کنند. این موضوع به خصوص در مورد پلی استیشن بیش از سایرین صدق می‌کند. ایکس باکس اخیراً به معرفی Redfall و Forza Motorsport پرداخته و اطلاعات زیادی راجع به این عناوین با بازیکنان به اشتراک گذاشته است. این در حالیست که نینتندو ضمن معرفی رسمی Pikmin 4 و بسته الحاقی Pokemon Scarlet and River، تلاش نمود تا گیمرها را بیش از پیش با پروژه‌هایی که در دست توسعه دارد آشنا کند‌. با این وجود، قضیه در مورد سونی اندکی متفاوت است، چرا که رویداد State of Play نتوانست آن‌طور که باید و شاید انتظارات را برآورده نماید. به هر ترتیب، امیدواریم State of Play کم‌فروغ قبلی که در آن شاهد رونمایی از عناوین بزرگ سونی نبودیم، به معنای برگزاری یک PlayStation Showcase پر زرق‌ و‌ برق در آینده‌ای نزدیک باشد.

سونی قصد دارد تا یک پلی استیشن شوکیس فراموش‌نشدنی برپا کند