آیا Resident Evil 5 نسخه بازسازی شده بعدی سری است؟

علیرغم استقبال سرد منتقدین از Resident Evil 5 در سال ۲۰۰۹، این عنوان با فروش حدود ۸.۵ میلیون نسخه پرفروش‌ترین نسخه این سری بود. در واقع، این عنوان تا زمان انتشار Monster Hunter World در سال ۲۰۱۸، پرفروش‌ترین بازی کپکام بود. حس طرفداران نسبت به گیم‌پلی Resident Evil 5 و Resident Evil 6 که تا حد زیادی گوسفند سیاه سری Resident Evil در نظر گرفته می‌شود، ضد و نقیض است. جالب است که ببینیم کپکام چگونه می‌خواهد بازی‌هایی مانند Resident Evil 5 را بازسازی کند. آیا آن‌ها بازی را به طور کامل تغییر می‌دهند یا مجددا به المان اکشن بازی وفادار خواهند ماند؟ احتمالا در آینده نه چندان دور جزئیات بیشتری از این موارد دستیگرمان خواهد شد.


منبع: https://gamefa.com/925860/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-resident-evil-5-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%B9%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%9F/تبلیغات

شایعه شده است که کپکام در حال کار روی Resident Evil 9 است و طرفداران هنوز نمی‌دانند که کدام عنوان قدیمی‌تر قرار است با استفاده از موتور RE Engine که در عناوینی مانند Resident Evil 2 و Resident Evil 3 استفاده شده بود، بازسازی شود. بسیاری از طرفداران بی‌صبرانه منتظر بازسازی عنوان Resident Evil: Code Veronica هستند. با همه این تفاسیر، به نظر می‌رسد پایان Resident Evil 4 Remake به بازسازی نسخه پنجم اشاره می‌کند.

در صحنه پایانی Resident Evil 4 Remake، یکی از آنتاگونیست‌های اصلی سری به نام آلبرت وسکر را در مقابل نمایشگری بزرگ می‌بینیم. در صفحه نمایش، ممکن است چهره آشنای اکسلا جیون از Resident Evil 5 را مشاهده کنید. جیون شریک تجاری وسکر در Resident Evil 5 است که به دنبال کریس ردفیلد و شیوا آلومار می‌گردد.

خطر اسپویل برای کسانی که Resident Evil 4 Remake را تجربه نکرده‌اند!

حدود دو هفته از انتشار بازسازی Resident Evil 4 می‌گذرد و طرفداران در حال تئوری‌پردازی و بحث در مورد پروژه بعدی کپکام (Capcom) هستند.

یکی از کاربران Reddit معروف به “twisteer94” به حضور جیون در صحنه پایانی بازی اشاره کرد. اگرچه این لزوما به این معنی نیست که Resident Evil 5 بازی بعدی کپکام است، اما قطعا نشان می‌دهد که کپکام به چنین برنامه‌ای فکر می‌کند. همچنین به این معنی نیست که بازسازی Code Veronica به طور کامل از برنامه خارج شده است، زیرا با توجه به قرارگیری بازی در خط داستان اصلی سری Resident Evil، هنوز ممکن است شانسی برای وقوع این اتفاق وجود داشته باشد.