اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک

شاید برای خیلی ها باورش سخت باشه اما اکثریت اتاق های فرار اصلا ترسناک نیستند! اتاق های فرار ژانر های زیادی دارند از فانتزی گرفته تا کارآگاهی و… و ژانر ترسناک فقط یکی از زیرمجوعه های اتاق فراره! لازمه بدونید این ژانر مورد نفرت خیلی بازیکن هاست و در مقابل برای بعضی ها هم خیلی دوست داشتنیه!
این رو هم بگیم اتاق فرارهایی که در ژانر وحشت دسته بندی شدن به وضوح با عنوان ترسناک مشخص شدند و قرار نیست شما غافلگیر شید و باعث وحشت و به خطر افتادن امنیت شما بشن! شک نکنید که بازی مورد علاقه شما و تیمتون پیدا میشه…!

قراره تو اتاق فرار ترسناک حبس بشیم؟؟


زمانی که احساس خطر می کنیم، مغز ما سریعا واکنش نشان داده و سیگنال هایی می فرستد تا سیستم عصبی را فعال کند. همین موضوع باعث تغییراتی مثل افزایش ضربان قلب، تنفس سریعتر و بالا رفتن فشار خون می شود.
پمپاژ بیشتر خون به گروه های عضلانی و تعریق پوست برای خنک شدن بدن و… اقداماتی است که بدن برای مقابله با خطر یا فرار از آن انجام می دهد.
بعضی مواقع ترس از عاملی عجیب یا غیر منظره (صدایی بلند) ایجاد می شود، حتی اگر واقعا خطرناک نباشد ودلیل آن این است که واکنش ترس سریعتر از قسمت تحلیل مغز عمل می کند.
بعد از این واکنش بدن در حالت مقابله یا فرار باقی مانده تا پیغامی “کاملا واضح” دریافت کند و بعد از رفع علت واکنش ترس را خاموش می کند.
همه اینها ممکن است تنها در چند ثانیه اتفاق بیفتد!

اتاق فرار ترسناک

ما درک می کنیم که هنوز ممکنه نگران این موضوع باشید! و میخوایم با هم اولین نگرانی رایج رو بررسی کنیم
این احتمالا رایج ترین ترسیه که مردم از اتاق فرار دارند! ولی بذارید خیالتون رو راحت کنیم… حبس کردن افراد در اتاقی بدون وجود راه خروج آسان جرم محسوب میشه! هر زمان که نیاز داشته باشید میتونید اعلام کنیدو اتاق رو ترک کنید!
گیم مستر اتاق فرار مراقب شماست!
با وجود تمام این ها بازهم گیم مستر اتاق فرار چهارچشمی حواسش به شما هست که اگر موقعیتی پیش اومد و کسی نیاز داشت فورا از اتاق خارج بشه شما رو به سمت را خروجی راهنمایی کنه…
پس بازهم میگیم اسارتی در کار نیست!
قراره تجربه خوبی داشته باشید نه اینکه شکنجه بشید.
اگه نتونیم معماها رو حل کنیم چی؟
قفل در باز نمیشه؟
باختن جریمه با مجازاتی نداره؟
باعث خجالت نیست که نتونستیم فرار کنیم؟
درک میکنیم که ممکنه همچنان نگرانی هایی داشته باشید!
جواب تمام این سوال ها یکیه: با اطمینان خیر!
باید فراموش کنیم که اتاق فرار قبل از هرچیزی یک سرگرمی و بازیه، قرار نیست اگر موفق نشدید براتون اتفاقی بافته! شما در حال پیش بردن یک سناریو هستید و در نهایت هم اگر موفق نشدید مشکلی پیش نمیاد، قفل درها باز میشه و گیم مستر از شما به خاطر تلاشی که کردید تشکر و قدردانی میکنه، پس جای نگرانی نیست!

اگر نتونستیم معماهارو حل کنیم چی میشه؟

برای تفریح در اتاق فرار ترسناک لازم نیست استاد حل پازل های مختلف باشید، اتاق فرار برای همه افراد طراحی شده و برای راحت تر شدن خیالتون هم میتونید قبل از انتخاب اتاق فرار سطح دشواریش رو بررسی کنید. اتاق فرارها براساس مهارت بازیکن ها از ساده تا دشوار طبقه بندی شدند و شما هر چقدر بیشتر تجربه کسب کنید میتونید سطح های بالاتر رو برای بازی و فرار انتخاب کنید.

ترس در اتاق فرار ترسناک چطور کار می کنه؟

اتاق فرار ترسناک همان‌طور که از اسم آن پیداست در این ژانر، سناریو، دکور و فضاسازی بازی به‌ گونه‌ای است که حس ترس را در بازیکنان به گونه‌های مختلف ایجاد می‌کند که موجب ترشح آدرنالین می‌شود. نورپردازی، صداپردازی و بازیگران زنده در این نوع ژانر، نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. همچنین در این‌ سبک از اسکیپ روم معمولاً خبری از معماهای سخت و پیچیده نیست، زیرا بدیهی است که تمرکز و قوای ذهنی بازیکنان به علت ترس، تحلیل می‌رود. اتاق فرارهای ترسناک بیشترین مخاطب را دارند ولی در عین حال بازیکنان حرفه ای اتاق فرار بازی های ترسناک را جزو بازیهای خوب و مهارت محور و معمایی نمی دانند. در رابطه با ترس و ترسناک بودن اتاق های فرار پایین همین صفحه بیشتر صحبت میکنیم.

اتاق های فرار ترسناک اند؟

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار