از آخرین انحصاری عظیم ایکس باکس مدت‌ها می‌گذرد

استودیوی ایکس باکس (Xbox Game Studios) تا انتهای سال 2022 پنج بازی را منتشر می‌کند که از میان آن‌ها تنها ساخته‌ی جدید ابسیدین (Obsidian) یعنی Pentiment ساخت ایکس باکس محسوب می‌شود. سایر عناوین یادشده شامل بازی مستقل As Dusk Falls، بسته‌ی گسترش‌دهنده‌ی Forza Horizon 5، نسخه‌ی کنسولی Age of Empires و Grounded می‌شود.

او در ادامه می‌گوید که برنامه‌ی ایکس باکس برای سال 2023 بسیار پروپیمان‌تر است و به تأخیر افتادن انتشار بازی‌هایی چون Starfield به علت شرایطی که کرونا به وجود آورده بود، به گذشته مربوط است و دیگر رخ نخواهد داد.

رئیس بخش بازی مایکروسافت (Microsoft)، فیل اسپنسر (Phil Spencer)، از عدم عرضه‌ی فرست‌پارتی‌های بزرگ در سال جاری می‌گوید و 2023 را از این حیث، سالی شلوغ می‌خواند.

اسپنسر همچنین می‌گوید که ایکس باکس در حال عملی کردن بسیاری از برنامه‌های خود برای رایانه‌های شخصی است و طی هفته‌های آتی شاهد انتشار یک به‌روزرسانی بزرگ برای برنامه‌ی Xbox در ویندوز خواهیم بود.


منبع: https://gamefa.com/882184/%D9%81%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D9%86%D8%B3%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B1%D8%B3%D8%AA%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C-%D8%B9%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D8%A7/
تبلیغات


فیل اسپنسر

فیل اسپنسر در مصاحبه‌ی اخیر خود با Same Brain در یوتیوب اعلام کرد:

آنچه به وضوح می‌دانیم این است که مدت بسیار زیادی از عرضه‌ی آنچه مردم، «بازی فرست‌پارتی عظیم» می‌نامند، گذشته است. البته که می‌توانیم همه‌گیری کرونا و سایر موارد را بهانه کنیم، اما به هر صورت می‌دانم افرادی که پلتفرم ما را انتخاب کرده‌اند، انتظار دارند که بازی‌های خوبی برایشان فراهم کنیم.

برای سال 2023 هیجان داریم و بازی‌هایی که در شرف عرضه قرار دارند را معرفی کرده‌ایم. فرآیند ساخت این عناوین به خوبی پیش می‌رود و کرونا دیگر تأثیری بر برنامه‌ی تولید بازی‌ها نمی‌گذارد. کل [شرکت‌های] این صنعت، در این تعطیلات بازی‌های کم‌تری منتشر می‌کنند. Call of Duty هست، God of War هست (که عالی است)، نینتندو (Nintendo) هم سال خوبی را پشت سر می‌گذارد. اما در کل، می‌توانم بگویم که [با سالِ] سبک‌تری مواجه هستیم. وقتی به 2023 فکر می‌کنم، فهرستی بلند از عناوینی را می‌بینم که برایشان هیجان‌زده هستم. انتشار اولین بازی‌های فرست‌پارتی ایکس باکس که ساخته‌ی بتسدا (Bethesda) هستندیعنی Red Fall و Starfield، بسیار جالب خواهد بود.

فیل اسپنسر