استودیو Blank توسط کارگردان Cyberpunk 2077 و کارمندان سابق CD Projekt Red تاسیس شد

مارسین جفیمو، هم‌بنیان‌گذار استودیو بلنک می‌گوید:

ما برای معرفی استودیو بلنک، هیجان‌زده‌ایم و در حال گسترش تیم شگفت‌انگیزمان هستیم. پس از سال‌ها کار کردن در صنعتی که روز به روز محافظه‌کارتر می‌شود، ما آماده‌ایم تا پروژه‌های برجسته و تاثیرگذاری که نمایان‌گر خلاقیت منحصرفرد و ارز‌ش‌های‌مان هستند را خلق کنیم.

فلسفه بازی‌سازیِ ما از تجارب و داستان‌های زندگی خودمان نشات گرفته است. می‌خواهیم در بلنک، فضایی خلق کنیم که در آن بتوانیم به تاریخچه‌ای که می‌سازیم افتخار کنیم. ساخته‌های‌مان قابل‌بازی باشند و با همدیگر، همکاری خلاقانه‌ای داشته باشیم و به همین سبب، درها را به روی الهام‌پذیری‌های جدید، باز نگه‌داریم. در همین اولِ راه، پروژه جدیدی را آغاز کرده‌ایم که نمی‌توانیم برای به‌ اشتراک گذاشتن آن با بازی‌بازان و همکاران جدیدمان، صبر کنیم.

مارسین جفیمو

استودیو بلنک در حال حاضر تنها ۱۰ عضو دارد اما بنیانگذاران قصد دارند تعداد کارمندان را تا ۶۰ نفر افزایش دهند و بتوانند با قدرت کافی، عنوان هنوز معرفی نشده خود را پشتیبانی کنند و آن را توسعه دهند.

کهنه‌کارهای سابق CD Projekt Red با تجارب به‌دست آمده از Cyberpunk 2077 و سری The Witcher، گرد هم آمدند و استودیو بلنک (Blank) را تاسیس کردند.

در حالی که این صنعت، از دیکتاتوریِ افراد مشخص و خاص حمایت کرده و آن‌ها را به عنوان قهرمان معرفی می‌کند، ما می‌خواهیم مالکیت و اختیار را به اعضای تیم بدهیم. در حالی که صنعت، به فرهنگ کرانچ تمایل پیدا می‌کند، ما ترجیح می‌دهیم بین زندگیِ کاری و شخصی، تعادل برقرار کنیم. در حالی که صنعت می‌گوید «بزرگتر یعنی بهتر»، هدف ما ساخت بازی‌های پولیش‌شده با تمرکز روی احساسات، داستان و ارزش‌های هنری است.

ماتئوش کانیک


تبلیغات

طبق اعلام رسمی، ماتئوش کانیک (Mateusz Kanik)، کارگردان Cyberpunk 2077 و یکی از کارگردانان The Witcher 3: Wild Hunt، به همراه جمعی از تهیه‌کنندگان فرنچایزهای Cyberpunk و The Witcher یعنی ژدری مروز (Jędrzej Mróz) و مارسین جفیمو (Marcin Jefimow)، استودیو Blank را در شهر ورشو واقع در کشور لهستان، تاسیس کرده‌اند.

موسسین استودیو بلنک، کارمندان با تجربه‌ دیگری نیز به تیم دعوت کرده‌اند که هر کدام، سابقه کار در استودیوهای مختلفی را در کارنامه دارند؛ افرادی چون میشل دوبروسکی (Michal Dobrowolski) به عنوان کارگردان طراحی از CD Projekt Red، آرتور گانزینیک (Artur Ganszyniec) به عنوان کارگردان داستان‌سرایی از CD Projekt Red و ۱۱ Bit Studios و در نهایت ژگوش پریزیبیس (Grzegorz Przybyś) به عنوان کارگردان هنری از Artificer و Division 48 Studio.

منبع: Video Games Chronicle


منبع: https://gamefa.com/943220/cyberpunks-director-and-other-former-cd-projekt-red-devs-form-new-studio-blank/

کانیک که از ۲۰۰۶ به CD Prejkt Red پیوست و بعد از ۱۵ سال آن را ترک کرد، به عنوان طراح بازی روی نسخه‌های اول و دوم سری The Witcher مشغول به کار بود. وی درباره تاسیس استودیوی جدید خود می‌گوید:

ظهور و موفقیت CD Projekt Red، همواره مثالی الهام‌بخش و نمونه‌ای تاثیرگذار در دنیای بازی‌های ویدیویی بوده است. جدا از موفقیت‌های تجاری و هنری این استودیو، افرادی که از آن جدا شدند نیز خود موفق به تاسیس استودیوهای جدیدی شدند؛ به عنوان مثال، حدود دو سال پیش Rebel Wolves در کشور لهستان تشکیل شد و اخیراً نیز Blank، متولد شده است.