اسپنسر: تا زمانی که پلی استیشن وجود داشته باشد Call of Duty روی این پلتفرم عرضه خواهد شد

در ماه سپتامبر میلادی، اسپنسر اعلام کرد که مایکروسافت یک توافق‌نامۀ امضا شده را با سونی منعقد کرده که در آن خود را موظف می‌کند عناوین Call of Duty را برای چندین سال آینده روی پلی استیشن نیز عرضه کند. این قرارداد البته جدای از توافق‌نامۀ قدیمی سونی و اکتیویژن است که تا سال 2025 ادامه داشت. کمی پس از آن، رئیس پلی استیشن یعنی جیم رایان (Jim Ryan) از این توافق‌نامه انتقاد کرد و گفت که بر اساس آن، عرضۀ عناوین سری برای پلی استیشن فقط تا سه سال پس از توافق‌نامۀ مربوط به اکتیویژن ادامه دارد و آن را در بسیاری از زمینه‌ها، نامناسب خواند.

ماجرای خرید بزرگ مایکروسافت و تصاحب کمپانی Activision Blizzard مدت‌ها است که به یک مسئلۀ پرتنش و حیاتی برای دنیای بازی‌های ویدیویی در چندماه گذشته تبدیل شده. از طرفی قرارداد منعقد بین مایکروسافت و اکتیویژن توسط بسیاری از نهادهای حقوقی رسمی و بین‌المللی در حال بررسی بوده و همان‌طور که انتظار می‌رفت، مسئلۀ انحصاری شدن سری بازی‌های آیندۀ Call of Duty محل اصلی مناقشه و نگرانی به‌شمار می‌رود. حالا مایکروسافت دوباره این اطمینان را با لحنی جدی‌تر و با صراحت کامل به مخاطبان خود و مخاطبان دیگر پلتفرم‌ها می‌دهد که بازی‌های Call of Duty تحت هر شرایطی قرار نیست از پلی استیشن حذف بشوند.

فیل اسپنسر این‌بار ضمانت می‌دهد که عناوین سری Call of Duty جزء جدایی‌ناپذیر از لیست بازی‌های پلی استیشن باشد.

فیل اسپنسر طی چندین ماه گذشته دائماً در تلاش بوده تا حسن نیت خود را دربارۀ انتشار Call of Duty برای تمام پلتفرم‌های ممکن نشان دهد. او حتی چندی پیش از امیدواری‌اش برای انتشار Call of Duty روی نینتندو سوییچ گفته بود. با این‌حال به‌نظر نمی‌رسد که نگرانی‌های پیرامون این خرید کاهش یافته باشند.


منبع: https://gamefa.com/882319/call-of-duty-will-release-on-playstation-as-long-as-playstation-exists-xbox-boss-assures/

ما قرار نیست Call of Duty را از پلی استیشن حذف کنیم. این [اتفاق] قصد ما نیست. تا زمانی که پلی استیشنی وجود دارد که بازی‌ها را برای آن ارسال کنیم، قصد ما این است که به ارسال عناوین Call of Duty برای آن ادامه بدهیم؛ دقیقاً شبیه به کاری که با بازی Minecraft انجام دادیم پس از آن‌که توسط ما خریداری شد. ما نه تنها پلتفرم‌های پشتیبان آن را کم نکردیم، بلکه پلتفرم‌ها و مکان‌هایی را که می‌توانستید در آن‌ها Minecraft بازی کنید گسترش دادیم و به‌نظرم این اتفاق برای جامعۀ بازی‌کنانش خوب بوده. من هم وقتی به آیندۀ سری Call of Duty نگاه می‌کنم، می‌خواهم همین‌ کار را برای آن انجام بدهم.


تبلیغات

این گفته‌ها برای اولین‌بار، در مصاحبۀ جدید فیل اسپنسر با کانال Same Brain شنیده شدند؛ زمانی که او گفت:

از طرفی جیم رایان بارها خود راهی سازمان اتحادیۀ اروپا شده بود تا نگرانی خود را مبنی بر خریداری شدن اکتیویژن توسط مایکروسافت اعلام کند. با توجه به میزان درآمد بالایی که Call of Duty همه‌ساله برای پلی استیشن دارد، نگرانی سونی از این خرید کاملاً قابل درک است. مخصوصاً آن‌که چندی پیش، با انتشار بازی Call of Duty: Modern Warfare 2، شاهد بزرگ‌ترین افتتاحیۀ سری در فروشگاه پلی استیشن بودیم.