انتشار پوستر و اعلام تاریخ اکران آخرین اثر هایائو میازاکی

اطلاعات جدیدی از تازه‌ترین اثر کارگردان بزرگ دنیای انیمه به نام هایائو میازاکی منتشر شده است؛ انیمه‌ای که آخرین اثری هنری او برای طرفدارانش خواهد بود.

آخرین اثر بلند او که The Wind Rises (باد برمی‌خیزد) نام دارد، در سال 2013 اکران شد و فروشی بالغ بر 136.5 میلیون دلار را رقم زد. از آن زمان به بعد شاهد کناره‌گیری او از دنیای انیمه بودیم. با این حال پس از سال‌ها انتظار شاهد بازگشت او با آخرین پروژه‌اش تحت عنوان How Do You Live (چگونه زندگی می‌کنی) هستیم که می‌تواند رقم‌زننده یک اثر هنری بزرگ دیگر در کارنامه این نابغه دنیای انیمه باشد.

این انیمه سینمایی بر پایه رمانی به همین نام و به قلم یوشینو گنزابورو می‌باشد؛ اثری که حول محور یک دانش‌آموز 15 ساله به نام کوپرو و دفتر یادداشتی است که عمویش به وی اهدا کرده است. این دفتر یادداشت سبب می‌شود تا کوپرو موضوعات جالبی که اطرافش به وقوع می‌پیوندد را در آن به ثبت رسانده و دچار تعاملاتی جالب و تماشایی با باقی اعضای خانواده‌اش بشود.

مدیر این استودیو در اقدامی ناراحت کننده فاش کرده که میازاکی این انیمه را با یک جمله به نوه خود تقدیم کرده است. موضوعی که قطعاً احساسات طرفداران این کارگردان را جریحه‌دار خواهد کرد.

انیمه سینمایی How Do You Live در تاریخ 14 ژوئیه 2023 (23 تیر 1402) در سینما اکران خواهد شد.

پدربزرگ در حال عظیمت به دنیای بعدی می‌باشد، با این حال او این انیمه را به یادگار از خود بر جای گذاشته است.

هایائو میازاکی را می‌توان بزرگترین کارگردان حال حاضر دنیای انیمه خطاب کرد که خالق آثار بزرگی برای طیف گسترده‌ای از مخاطبین خود بوده است. کارگردان و نویسنده‌ای که نه تنها آثار پرفروشی را روانه سینما کرده است، بلکه موفق شده تا برنده جایزه اسکار نیز بشود.

تبلیغات

منبع: Comingsoon


منبع: https://gamefa.com/895026/how-do-you-live-studio-ghibli-unveils-next-hayao-miyazaki-movie/

هایائو میازاکی در همکاری با استودیو جیبوری این انیمه بلند را کارگردانی و نویسندگی کرده است. اثری که طبق توصیفات مدیر اجرایی این استودیو “بسیار جاه‌طلبانه و بزرگ” جلوه کرده و توسط 60 انیماتور با همکاری میازاکی تهیه شده است. در ادامه می‌توانید نخستین پوستر از این انیمه مورد انتظار را مشاهده نمایید.