ایلان ماسک علاقه‌ای به رقابت با ایکس باکس و پلی استیشن ندارد

ماسک در اپیزودی از پادکست Full Send Podcast بود که از او در مورد احتمال ساخت یک کنسول بازی صحبت شد. او بدون شک یک طرفدار بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود و منابع و ثروت لازم برای خلق یک کنسول را هم دارد. با این حال ماسک خیلی مستقیم و بدون اتلاف وقت گفت که علاقه‌ای به ساخت یک کنسول بازی ندارد.

ایلان ماسک گفته که فعلا علاقه‌ای به ساخت یک کنسول بازی و رقابت با پلی استیشن و ایکس باکس ندارد. این در حالی است که او در مورد آوردن استیم به خودروهای تسلا صحبت می‌کند.

ایلان ماسک با صحبت در مورد بازی‌های ویدیویی غریبه نیست. او پیش از این در مورد کلاس خود در Elden Ring صحبت کرده بود. یکی از اهداف مربوط به بازی جدید ایلان ماسک، آوردن پلتفرم استیم به خودروهای تسلا است. این ایده باعث شده تا ماسک در مورد احتمال ساخت یک کنسول بازی هم صحبت کند.

او بیشتر از این گفت که ارزشی در اضافه کردن یک کنسول دیگر به بازار کنونی نمی‌بیند و کنسول‌های بازی امروزی تفاوتی با یک رایانه‌ی شخصی ندارند. ماسک پیش از این هم گفته بود که علاقه‌ای به بازی کردن بر روی کنسول ندارد و پلتفرم PC را ترجیح می‌دهد. تعجبی ندارد که تمرکز فعلی او آوردن پلتفرم استیم به تسلا است.

تبلیغات

از سال 2001 و انتشار اولین کنسول ایکس باکس، هیچ شرکت دیگری موفق به اضافه کردن یک کنسول محبوب دیگر به جهان بازی‌های ویدیویی نبوده و بعید است که این اتفاق در آینده‌ای نزدیک رقم بخورد.


منبع: https://gamefa.com/850480/elon-musk-explains-why-he-wont-make-video-game-console-to-compete-with-playstation-and-xbox/