این داستان جنجالی از کامیک‌های بتمن می‌تواند بستری مناسب برای یک بازی جدید باشد

بروس وین جسد خودش را در سردخانه پیدا می‌کند و با رها کردن گذشته‌ی خود و با فرض بر اینکه جوکر نیز مانند او مرده است، ترس‌هایش را پشت سر گذاشته و رو به افق، به راه خود ادامه می‌دهد. در پایان، حضور کنستانتین آغاز فصل جدیدی برای شهر گاتهام را نشان می‌دهد و در صحنه‌ای غیرمنتظره، جوکر را می‌بینیم که زنده از زیر پل گاتهام بیرون می‌آید.

چرا Batman: Damned می‌تواند به یک بازی ویدیویی عالی تبدیل شود؟

داستان جنجالی بتمن می‌تواند بستری مناسب برای یک بازی جدید باشد.

Batman: Damned نسخه‌ای ترسناک از شوالیه تاریکی را ارائه می‌دهد، چرا که او با سرسختی و خشونت، سرنخ‌هایی از راز بزرگ داستان را دنبال می‌کند. با این حال، بحث پیرامون این عنوان تا حد زیادی به نمایش تم‌های بزرگسالانه‌ی آن برمی‌گردد.

بتمن در بسیاری از بازی‌های ویدیویی، حضوری پررنگ داشته است، به ویژه در سری Batman: Arkham که به عنوان بزرگ‌ترین دستاورد در میان اقتباس‌های صورت گرفته از عناوین ابرقهرمانی شناخته می‌شود.

با شکست اخیر فیلم‌های PG-13 که بسیاری از آن‌ها تنها گیشه را هدف قرار می‌دهند، اکنون بهترین زمان برای تکرار هویت تاریک و خشن این شرکت است. تا زمانی که عنوان جدیدی معرفی نشده، طرفداران امیدوارند که بازی بعدی شوالیه تاریکی، منعکس‌کننده منبع تاریک و بزرگسالانه‌‌ی او باشد.


تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/965832/%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%A7%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AA%D9%85%D9%86-%D9%85/

Batman: Damned به جذابیت بازی‌های شوالیه تاریکی خواهد افزود. در حالی که برخی از موضوعات آن به وضوح جایی در بازی‌های ویدیویی ندارند، خط داستانی اصلی و جنبه‌های ترسناک آن می‌تواند تجربه‌ای هیجان‌انگیز را برای طرفداران به ارمغان بیاورد.

خشونت وحشتناک، جادوی سیاه و بسیاری از محتویات بزرگسالانۀ دیگر، همگی در دو شماره‌ی اول Batman: Damned به تصویر کشیده شده‌اند و تمام آن‌ها، مستقیماً شوالیه تاریکی را درگیر خود می‌کنند. موضوع بحث‌برانگیز دیگر، پاسخ به معمای اصلی داستان است که کل وجود بروس وین را به عنوان بتمن زیر سوال خواهد برد. صفحات پایانی، پیچ و تاب تکان‌دهنده‌ای را نشان می‌دهند و دری را به روی آینده‌ گاتهام باز می‌کنند که در آن، هرج و مرج حاکم است.

داستان‌های مختلفی از بتمن به وسیله بازی‌های ویدیویی اقتباس شده‌اند، اما یکی از بزرگسالانه‌ترین آن‌ها می‌تواند اولین مواجهۀ شوالیۀ تاریکی با ژانر وحشت باشد.

با توجه به موفقیت سری Batman: Arkham و اقتباس‌های معروف DC با درجه R، بازی Batman: Damned کاملاً منطقی به نظر می‌رسد. طرفداران DC نیز مدت زیادی است که خواستار یک بازی با محتوای بزرگسالانه هستند.

داستانی بسیار پخته از مجموعه DC Black Label و با عنوان Batman: Damned، شوالیه تاریکی را در حالی که به دنبال کشف علت قتل یک تبهکار و اثبات نقش خود در وقوع آن است، درگیر جدل و مبارزه می‌کند. محتوای بزرگسالانه‌ی داستان و شیرجه‌ی عمیق آن در ژانر وحشت می‌تواند روایتی را برخلاف هر اقتباس ابرقهرمانی‌ای که پیش از آن رخ داده است، ارائه دهد.

جست‌وجو برای یافتن پاسخ، شوالیه تاریکی را در دنیای تاریک‌تر DC قرار می‌دهد و جان کنستانتین (John Constantine)، سوامپ تینگ (Swamp Thing)، زاتانا (Zatanna) و اتریگان (Etrigan)، نقشی محوری را در داستان ایفا خواهند کرد.

Batman: Damned بزرگسالانه‌ترین داستان شوالیه تاریکی است

داستان جنجالی بتمن می‌تواند بستری مناسب برای یک بازی جدید باشد.

این عنوان شامل تعدادی از متنوع‌ترین مکان‌هایی است که شهر گاتهام در دل خود جای داده، چرا که به جادوی تاریک می‌پردازد و می‌تواند صحنه‌های وحشتناکی از پل گاتهام، گذشته‌ی بروس وین و … ایجاد کند. با توجه به اینکه کنستانتین، هم به عنوان راوی و هم به عنوان متحدی نامطمئن عمل می‌کند، بازی می‌تواند شامل مجموعه‌ای از انتخاب‌ها باشد که موفقیت بتمن را در ماموریتش تعیین خواهند کرد؛ در واقع، پتانسیل‌های زیادی در این مورد به چشم می‌آید.

هشدار: در دو پاراگراف بعدی، بخش مهمی از داستان برای شما اسپویل خواهد شد

Batman: Damned بخشی از کمیک‌های Black Label شرکت DC به شمار می‌رود که برای خوانندگان بزرگسال این شرکت ساخته شده. به این ترتیب، آن‌ها قادر به تعریف داستان‌هایی هستند که بیش از حد تاریک، خشن و یا بزرگسالانه خواهند بود. در Batman: Damned، شوالیه تاریکی خود را به عنوان مظنون اصلی مرگ جوکر (Joker) معرفی می‌کند، چرا که جسد این شرور از رودخانه‌ی زیر پل گاتهام بیرون کشیده می‌شود. مشکل اینجاست که او نمی‌تواند اتفاقات شب گذشته را به یاد بیاورد زیرا که داستان، با بیداری بتمن در آمبولانس آغاز می‌شود.

در آخرین صفحات، بتمن متوجه می‌شود که روی پل (جایی که جوکر ظاهراً در آن به قتل رسیده)، با ضربات چاقو کشته شده است. به نظر می‌رسد که بتمن در طول مبارزه خود با جوکر، از این می‌ترسیده که اگر بمیرد چه اتفاقی برای شهر و مردمش خواهد افتاد.

منبع: Game Rant

تبلیغات