ایکس باکس سری اس تا مدت‌زمان خوبی پابرجا خواهد ماند


در طول سال‌های گذشته، این سوال در ذهن بسیاری شکل گرفته است که آیا کنسول ایکس باکس سری اس می‌تواند تا پایان نسل نهم به بقای خود ادامه دهد.

با وجود اینکه افراد زیادی نسبت به توانایی این کنسول در اجرای بازی‌ها تردید دارند، اما ظاهرا کنسول یاد شده طرفداران زیادی نیز دارد که باور دارند سخت‌افزار آن به اندازۀ کافی قدرتمند عمل می‌کند.

یکی از اشخاصی که در همین دسته از طرفداران قرار می‌گیرد، پائولو لوئیس سانتوس (Paulo Luis Santos)، کارگردان استودیوی فلاکس گیمز (Flux Games) است؛ تیم سازندۀ Cobra Kai 2: Dojos Rising. طی مصاحبه‌ای با GamingBolt، زمانی که دربارۀ دستۀ ضعیف‌تر کنسول‌های نسل فعلی ایکس باکس پرسیده شد، سانتوس گفت که تفاوت قدرت بین آن‌ها مشهود است، اما ایکس باکس سری اس احتمالاً بتواند «تا مدت‌زمان خوبی» دوام بیاورد.

فکر می‌کنم مشتری‌ای که کنسول سری اس را خریداری می‌کند از این موضوع اطلاع دارد که با مشخصاتی متفاوت از سری ایکس طرف است و به طور کلی با آن مشکلی ندارد، پس این موضوع که کمی با برادر قدرتمندتر خود متفاوت است، مشکل بزرگی تلقی نمی‌شود.

تبلیغات

با این حال، فکر می‌کنم سری اس بتواند تا مدت‌زمان خوبی پابرجا بماند و با توجه به اینکه این فناوری‌ها به سرعت در حال پیشرفت هستند، به سختی می‌توان چرخۀ حیاتشان را حدس زد.

البته که مایکروسافت هم کاملاً بر این عقیده است که ایکس باکس سری اس توسعۀ بازی‌ها را با محدودیت مواجه نمی‌کند، بلکه به لطف قیمت پایین آن، آن‌ها را قابل‌دسترس‌تر می‌کند. هرچند، تعدادی از توسعه‌دهندگان از تحمیل توسعۀ بازی‌ها برای این کنسول در کنار سری ایکس صحبت کرده‌اند.

نظر شما این باره چیست؟

امیر حسین


منبع: https://gamefa.com/885259/%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86-cobra-kai-2-dojos-rising-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%A8%D8%A7%DA%A9%D8%B3-%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-%D8%AA%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D8%AA/