ایکس باکس سری اس مانع پیشرفت نمی‌شود

علی رغم این کمبودها، سری اس به گزینه‌ی محبوبی برای بسیاری از بازیکنان تبدیل شده است. این کنسول به تازگی به رشد مایکروسافت و برند ایکس باکس در بازارهای آسیایی هم کمک کرده است. به علاوه فروش این کنسول با گیفت کارت 5000 ینی در ژاپن به افزایش ارزش این کنسول کمک کرده است. در نهایت باید منتظر ماند و دید که با پشت سر گذاشتن کامل کنسول‌های نسل هشتمی، ایکس باکس سری اس به یک مشکل تبدیل خواهد شد یا خیر.

بازی Evil West در تاریخ 22 نوامبر 2022 (1 آذر 1401) برای پلی استیشن 5، پلی استیشن 4، ایکس باکس سری ایکس/اس، ایکس باکس وان و پلتفرم PC منتشر خواهد شد.


منبع: https://gamefa.com/887202/evil-west-developer-says-series-s-is-not-holding-them-back/

اخیرا پس از عدم وجود یک حالت شصت فریم بر ثانیه در بازی Gotham Knights روی کنسول‌های نسل نهمی، بسیاری از سری اس به خاطر این موضوع انتقاد کردند. این تازه شروع قضیه بود و کمی بعدتر گزارشی منتشر شد که حاکی از درخواست برخی توسعه‌دهندگان برای عدم پشتیبانی از سری اس می‌داد. البته صحت این گزارش هرگز تایید نشد.

با این حال به نظر می‌رسد که صحبت‌های تهیه‌کننده‌ی Evil West منطقی باشند. توسعه‌دهندگان می‌توانند بازی‌ها را روی سری اس با نرخ فریم یا وضوح تصویر پایین‌تری ارائه دهند. خود Evil West هم جزو عناوینی است که روی سری اس با نرخ فریم 60 اجرا نمی‌شود و در عوض قرار است شاهد اجرا شدن بازی با وضوح تصویر 1080p و نرخ فریم 30 باشیم. در حالی که روی سری ایکس گزینه‌ی 1080p/60 FPS در دسترس است.

تبلیغات

تهیه‌کننده‌ی ارشد بازی Evil West در مصاحبه‌ای جدید علاوه بر تمجید از کنسول ایکس باکس سری اس گفته که این کنسول برای آن‌ها مانعی در روند توسعه‌ی بازی نبوده است.

کنسول ایکس باکس سری اس یک راه اقتصادی و ارزان برای ورود به نسل نهم بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود. ارزان‌ترین کنسول مایکروسافت همیشه به خاطر ارزش خوبی که داشته مورد تحسین قرار گرفته است. با این حال برخی از کمبودهای سخت‌افزاری این کنسول اخیرا باعث انتقاد برخی از توسعه‌‌دهندگان هم شده است.

تهیه‌کننده‌ی ارشد بازی مورد انتظار Evil West به تازگی به دفاع از این کنسول برخاسته است. وقتی از او در مورد احتمال عقب نگه داشتن بازی‌های ویدیویی به خاطر این کنسول سوال شد، او گفت که ما مجبور نیستیم که نسخه‌ی سری اس را دقیقا شبیه به سری ایکس در بیاوریم، برای همین این کنسول هیچ مانعی در روند توسعه‌ی بازی نبوده است. او هم‌چنین این کنسول را یک محصول تجاری عالی خطاب کرد.