ایکس باکس 4.8 میلیون حساب کاربری را در 2022 مسدود کرده است

پروسه‌ی فرجام‌خواهی ایکس باکس به بازیکنانی که حساب کاربری‌شان مسدود شده اجازه می‌دهد تا اطلاعات بیشتری را در مورد دلیل این مهم کسب کرده و هم‌چنین تصمیم مایکروسافت را به چالش بکشند. از 151 هزار پرونده‌ای که در نیمه‌ی اول سال 2022 بازبینی شده‌اند، تنها 6.5 درصد منجر به پس گرفتن حساب کاربری شده‌اند.


منبع: https://gamefa.com/886749/xbox-proactively-suspended-up-to-4-8m-user-accounts-in-the-first-half-of-2022/

مایکروسافت به تازگی در بخشی از گزارش شفافیت خود اعلام کرده که تنها در شش ماه اول سال 2022 حدود 4.78 میلیون حساب کاربری ایکس باکس را مسدود کرده است.

مایکروسافت هم‌چنین گفته که 4.3 میلیون حساب کاربری صرفا به خاطر تقلبی بودن یا تلاش برای انجام تقلب در بازی مسدود شده‌اند. مواردی مثل کلاه‌برداری (87 هزار حساب کاربری) و آزار کاربران دیگر (23 هزار حساب کاربری) هم در این میان دخیل بوده‌اند.

این آمار بخشی از اولین گزارش شفافیت ایک باکس بود که در روز دوشنبه منتشر شد. گزارش شفافیت بخشی از برنامه‌های مایکروسافت برای به اشتراک گذاشتن اقدامات این شرکت در جهت تعدیل محتوا و خلق فضایی امن برای ایکس باکس است:

با این گزارش شفافیت، قصد ما این است که اقدامات ما برای خلق فضایی امن برای کاربران ایکس باکس را با شما به اشتراک بگذاریم. به عنوان بخشی از پروسه‌ی رشد ما، طبیعی است که این گزارش هم در طول زمان تکامل پیدا کند. اقدامات پیشگیرانه‌ی ما در سال جاری 9 برابر سال گذشته بوده است. ما به سرمایه‌گذاری در این زمینه و بهبود فناوری خود ادامه می‌دهیم تا از خلق تجربه‌ای امن و مثبت مطمئن شویم.

تبلیغات

در ادامه‌ی این گزارش مایکروسافت گفته که دو سوم اعمال از سوی خود شرکت و به صورت پیشگیرانه بوده است. در حالی که سایر به خاطر گزارش دیگر کاربران انجام شده است. مایکروسافت در نیمه‌ی اول سال 2022 بیش از 33.08 میلیون گزارش را از سوی کاربران خود دریافت کرده است. 46 درصد این گزارشات مربوط به تجربه‌ی بد از ارتباط با کاربران دیگر بوده است.

با استناد به این گزارش، مایکروسافت از تاریخ یک ژانویه تا سی ژوئن امسال 7.126 میلیون عمل اجرایی را انجام داده بود. مسدود کردن حساب‌های کاربری 63 درصد این اعمال را تشکیل می‌دادند. در حالی که 3 درصد این اعمال مربوط به حذف محتوای کاربری و 34 درصد هم مربوط به هم حذف محتوا و هم مسدود کردن حساب کاربری است.