بازگشت کارگردان The Imitation Game به سینما با فیلمی بیوگرافی درباره یک گیمر

مورتن تیلدام که با ساخت فیلم تحسین شده و زیبای The Imitation Game تمامی توجهات را به سمت خود جلب کرده بود، باری دیگر با فیلمی بیوگرافی به سینما باز خواهد گشت.

با وجود این که پروسه ساخت فیلم Ibelin به زودی در کشور ایالات متحده آمریکا آغاز خواهد شد، اما هنوز هیچ تاریخ اکرانی برای آن در نظر گرفته نشده و باید تا انتشار اطلاعات بیشتر حول محور این پروژه بیوگرافی صبر نماییم.

با این حال پس از سال‌ها سرانجام شاهد بازگشت او به سینما با فیلمی بیوگرافی تحت عنوان Ibelin خواهیم بود که توسط کمپانی سازنده فیلم تحسین شده CODA همراهی شده است. نویسنده سریال Halo یعنی کایل کیلن (Kyle Killen) نیز نگارش فیلم‌نامه این اثر را بر عهده خواهد داشت.

این فیلم بیوگرافی، روایت گیمری به نام متس استین است که در سن 25 سالگی بر اثر بیماری دیستروفی ماهیچه‌ای دوشن جان خودش را از دست می‌دهد. مرگ این جوان گیمر با پایانی غیرمنتظره همراه می‌شود؛ زیرا در روز خاک‌سپاری او مردم از سراسر اروپا برای ادای احترام به وی حضور پیدا کرده تا تلاش او برای مبارزه با این بیماری را تحسین نمایند. او که به سبب حضور در بازی World Of Warcraft با نام کاربری Ibelin بسیار شناخته شده بود، به سبب برخوداری از این بیماری مهلک یک زندگی منزوی را تجربه می‌کرد که سبب شده بود تا دوستان چندانی نداشته باشد. با این حال حضور جمعیتی چشم‌گیر در مراسم خاک‌سپاری وی خلاف این مسئله را ثابت کرد و پایانی به یاد ماندنی را برای این گیمر دوست داشتنی رقم زد.

مورتن تیلدام پس از دیدار با خانواده متس استین ایده ساخت فیلمی بیوگرافی حول محور وی را مطرح کره است. با توجه به شیوه کارگردانی وی که برای ساخت فیلم The Imitation Game یک نامزدی اسکار را برای او به همراه داشته است، انتظار می‌رود که با اثری قابل تحسین روبرو باشیم که زندگی چنین جوانی را به بهترین شیوه ممکن به تصویر می‌کشد.

تبلیغات

منبع: کولایدر


منبع: https://gamefa.com/886464/the-imitation-game-director-morten-tyldum-boards-mats-steen-biopic-ibelin/

مورتن تیلدام (Morten Tyldum) با ساخت فیلم The Imitation Game در سال 2014 شهرتی بی‌سابقه را برای خود به ارمغان آورد و نامزد جوایز گوناگونی در حوزه سینما گشت. با این حال فیلم Passengers در سال 2016 به کارگردانی او چندان در جلب نظر مردم و منتقدین مثبت عمل نکرد و از آن زمان نیز به کار در مدیوم تلویزیون مشغول بوده است.