بازی Ark 2 تا بهار سال ۲۰۲۵ تاخیر نخورده است

تبلیغات

ساخته بعدی Studio Wildcard یعنی Ark 2 قرار است دنباله‌ای برای بازی Ark: Survival Evolved باشد. این بازی قرار بود یکی از انحصاری‌های کنسولی بزرگ ایکس باکس سری ایکس/اس در سال جاری باشد. با این حال شاهد تاخیر خوردن Ark 2 تا پایان سال ۲۰۲۴ بودیم تا Studio Wildcard از کیفیت محصول نهایی و سلامت کارکنان استودیو اطمینان حاصل کند. با این حال گزارش سالانه Digital Domain، استودیوی حامی توسعه Ark 2، گفته بود که این بازی در بهار ۲۰۲۵ عرضه خواهد شد.

استودیوی جانبی و پشتیبان بازی Ark 2 یعنی Digital Domain در گزارش سالانه خود گفته بود که این بازی در بهار سال ۲۰۲۵ منتشر خواهد شد. با این حال Studio Wildcard گفته که این مورد احتمالا یک اشتباه تایپی است.

طرفداران Ark 2 می‌توانند مطمئن باشند که این دنباله بار دیگر تاخیر نخواهد خورد. در این عین این توسعه‌دهنده مشغول کار روی Ark: Survival Ascended، ریمستری از Survival Evolved با استفاده از موتور Unreal Engine 5، برای پلتفرم‌های نسل جدید است. این ریمستر در ماه آگوست امسال برای پلی استیشن ۵، ایکس باکس سری ایکس/اس و پلتفرم PC عرضه خواهد شد.

استودیوی Digital Domain در صفحه ۱۷ این گزارش گفته که بخشی از توسعه تمام جوانب این دنباله بوده است. با این حال یک سخنگو برای Studio Wildcard به GamesRadar گفته که آن‌ها “هیچ ایده‌ای در مورد این گزارش ندارند”. او افزود که تاریخ عرضه بهار ۲۰۲۵ بازی به احتمال زیاد یک اشتباه تایپی است.

با این حال سرورهای رسمی Survival Evolved به زودی تعطیل خواهند شد و بازیکنان تنها قادر خواهند بود تا از سرورهای آفلاین تک‌نفره و سرورهای خصوصی استفاده کنند. پس از انتقاد طرفداران از قرار دادن Ark: Survival Ascended در Ark Respawn Bundle روی ایکس باکس سری ایکس/اس و PC، این بازی حالا روی این پلتفرم‌ها به صورت جداگانه و با قیمت ۵۹.۹۹ دلار فروخته خواهد شد.


منبع: https://gamefa.com/935040/ark-2-is-not-delayed-to-spring-2025-developer-clarifies/