بازی Death Stranding 2 آخرین انحصاری کوجیما برای پلی استیشن خواهد بود

اوایل امروز، شایعاتی مبنی بر ساخت دنبالۀ انحصاری بازی Death Stranding برای پلتفرم گوگل استیدیا منتشر شدند که گفته می‌شد در مراحل اولیۀ توسعه کنسل شده است. در حالی که دلایل زیادی برای واقعیت نداشتن این شایعه وجود دارند، یکی از اینسایدرها مطمعن است که عنوان Death Stranding 2 همیشه قرار بوده زیر پرچم سونی (Sony) باشد و ماهیت قرارداد آن با کوجیما پروداکشنز (Kojima Productions) همچنین می‌تواند به این موضوع اشاره کند که دنبالۀ Death Stranding آخرین بازی انحصاری این استودیو برای پلی استیشن نیز خواهد بود (حداقل برای مدتی).

اگر قرارداد تمدید نشود، Death stranding 2 ممکن است آخرین ساختۀ کوجیما پروداکشنز باشد که انحصاری پلی استیشن خواهد بود، خصوصاً با توجه به اینکه این استودیو قرار است «بازی‌ای برای ایکس باکس بسازد که هیچکس تا به حال نظیرش را ندیده است.»


منبع: https://gamefa.com/872816/death-stranding-2-may-be-kojimas-last-playstation-exclusive-game/تبلیغات

هنوز توسعۀ این بازی توسط کوجیما پروداکشنز تأیید نشده است، اما موارد فاش شده از طرف افرادی چون نورمن ریداس (Norman Reedus)، بازیگر سم پورتر بریجز (Sam Porter Bridges)، اشاره دارند که این بازی در مرحلۀ توسعۀ فعال قرار دارد. طبق گفته‌های منبع داخلی مشهور، Dusk Golem، از آن جهت که آی‌پی Death Stranding تحت مالکیت کوجیما پروداکشنز نیست و سونی صاحب آن است، دنبالۀ این عنوان احتمالاً بازی دومی خواهد بود که چندی پیش در قرارداد این دو کمپانی برای «چند بازی» انحصاری درج شده است.

بخش جالب ادعای صورت گرفته این است که قرارداد این دو شرکت مختص «چند بازی» بوده که تا به الان تنها شاهد انتشار Death Stranding از این قرارداد بودیم و یک بازی دیگر نیز باید در برنامه قرار داشته باشد. جدای از اینکه بازی دوم Death Stranding 2 باشد یا خیر، این قرارداد ظاهراً بعد از انتشار بازی دوم به پایان خواهد رسید. در حال حاضر، به نظر می‌رسد که سونی و کوجیما پروداکشنز در حال مذاکره برای تمدید یا بازنگری قرارداد هستند و حتی ممکن است منتظر انقضای آن بمانند.

شایعات جدید اشاره دارند که دنبالۀ Death Stranding، یکی از بهترین انحصاری‌های پلی استیشن، آخرین عنوان انحصاری کوجیما (Kojima) برای این پلتفرم خواهد بود.