بازی Elden Ring سال 2023 را با 91 هزار پلیر همزمان روی استیم آغاز کرد

بازی محبوب Elden Ring نه تنها توانست جایزۀ بهترین بازی سال 2022 از مراسم TGA را کسب کند، بلکه با 355 جایزۀ «بهترین بازی سال» از سوی رسانه‌های مختلف، بازی The Last of Us Part 2 را کنار زد و رکورد پرافتخارترین بازی ویدیویی تاریخ را از آن خود کرد؛ این اتفاق در حالی رخ داده است که هنوز اهدای جوایز از سوی وبسایت‌های گوناگون ادامه دارد.

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/902210/elden-ring-2023-90k-steam/

حالا در آغاز سال 2023، این عنوان را می‌توانیم در جمع 5 بازی برتر استیم از نظر فروش ببینیم؛ آن هم در حالی که سه بازی اول رایگان هستند و Elden Ring در جایگاه چهارم قرار دارد. تقریباً 11 ماه از انتشار این عنوان می‌گذرد و چنین آماری برای اثری که مدت زمان زیادی از لانچ آن می‌گذرد، فوق‌العاده است. بازی محبوب و پرطرفدار Call of Duty: Modern Warfare 2 که تنها 2.5 ماه پیش عرضه شده بود، در رتبۀ پنجم قرار دارد. البته دلیل اصلی عملکرد فوق‌العادۀ بازی در چارت، تخفیف 10 دلاری آن در فروشگاه استیم است. از سوی دیگر، در زمان نگارش این خبر، 91 هزار پلیر به صورت همزمان مشغول تجربۀ این عنوان هستند.

بر اساس صحبت‌های کارگردان بازی Elden Ring، آقای هیدتاکا میازاکی (Hidetaka Miyazaki)، کار فرام سافتور (From Software) با این اثر تمام نشده و احتمالاً محتویات بیشتری در راه است.

تبلیغات