بازی Pokemon Scarlet and Violet دومین عرضه‌ی Pokemon است

نسخه‌ی Violet مسئول 52 درصد فروش کل و نسخه‌ی Scarlet مسئول 42 درصد فروش کل این بازی بوده است. در حالی که پک حاوی هر دو بازی هم 6 درصد باقی را شامل می‌شود. فروش هفته‌ی اول Pokemon Scarlet and Violet نسبت به نسخه‌ی قبلی این بازی‌ها روی سوییچ یعنی Pokemon Sword and Shiled افزایشی 25 درصدی داشته است. هم‌چنین فروش هفته‌ی اول این بازی نسبت به Pokemon Diamond and Pearl، بازسازی عناوین قدیمی‌تر که سال گذشته منتشر شد، افزایشی 70 درصدی داشته است.

در ادامه می‌توانید فهرست ده بازی پرفروش این هفته‌ی بریتانیا را مشاهده کنید:

رتبه نام بازی
۱. Pokemon Violet
۲. Pokemon Scarlet
۳. FIFA 23
۴. God of War Ragnarok
۵. Call of Duty: Modern Warfare 2
۶. Pokémon Scarlet and Violet: Dual Pack
۷. Horizon: Forbidden West
۸. Mario Kart 8 Deluxe
۹. Nintendo Switch Sports
۱۰. Sonic Frontiers


منبع: https://gamefa.com/888176/pokemon-scarlet-and-violet-is-the-second-biggest-pokemon-launch-of-all-time/

به گفته‌ی Gfk عرضه‌ی بازی‌های جدید Pokemon منجر به افزایش کنسول سوییچ هم شده است. فروش کنسول سوییچ در بریتانیا در هفته‌ی گذشته افزایشی 62 درصدی داشته است. Pokemon در حالی صدر جدول این هفته را تسخیر کرده که این رتبه هفته‌ی گذشته در اختیار God of War Ragnarok، انحصاری جدید پلی استیشن بود. این بازی در این هفته با افت 73 درصدی فروش به رتبه‌ی چهارم سقوط کرد.

تبلیغات

دیگر بازی جدید هفته‌ی گذشته Sonic Frontiers بود که با افت فروش 64 درصدی از رتبه‌ی چهارم به رتبه‌ی دهم رفت. در میان بازی‌های جدید این هفته فقط The Dark Pictures: The Devil In Me را داریم که رتبه‌ی شانزدهم جدول را کسب کرد. برخی از بازی‌های انحصاری پلی استیشن هم به خاطر تخفیف‌های هفته‌ی اخیر رشد فروش را تجربه کردند. بازی The Last of Us Part 2 برای مثال در رتبه‌ی هجدهم جدول قرار گرفت.

البته به گفته‌ی Gfk، بازی Pokemon Scarlet and Violet در هفته‌ی اول خود نسبت به Pokemon Sun and Moon درآمد بیشتری را کسب کرده است. این به خاطر قیمت بالاتر بازی است. آمار مربوطه هم صرفا برای فروش فیزیکی بود و شامل فروش دیجیتالی نمی‌شود.

جدول فروش هفتگی بریتانیا این هفته توسط آخرین بازی‌ها از سری Pokemon یعنی Pokemon Scarlet و Pokemon Violet تسخیر شده است. این دو بازی توانسته‌اند بزرگ‌ترین فروش هفته‌ی اول فیزیکی سال 2022 در بریتانیا را رقم بزنند. رکورد قبلی در اختیار FIFA 23 بود که فروش فیزیکی‌اش در هفته‌ی اول 4 درصد کم‌تر بود.

در واقع از نظر فروش خالص، Pokemon Scarlet and Violet دومین هفته‌ی اول بزرگ تاریخ این فرنچایز را تجربه کرده است. رتبه‌ی اول در اختیار بازی Pokemon Sun and Moon روی نینتندو 3DS است. Pokemon Sun and Moon در حالی عرضه شد که علاقه به این فرنچایز پس از عرضه‌ی بازی موبایلی Pokemon Go به حداکثر رسیده بود.