بازی PS5 استودیوی Deviation Games بودجه 50 میلیون دلاری دارد

حال یکی از کاربران توییتر گزارش داد که بر اساس اطلاعات حساب کاربری لینکدین شاون ادواردز (Shaun Edwardes) که از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۱ به عنوان مدیر بخش اجرایی Deviation Games فعالیت داشته است، بودجه اختصاص داده شده به بازی پلی استیشن ۵ بیش از ۵۰ میلیون دلار است. با اینکه این مبلغ در مقایسه با هزینه‌های تولید بازی‌های AAA که این روزها خرج می‌شود، کم به نظر می‌رسد اما باز هم رقم قابل توجهی به شمار می‌آید.

در ژانویه سال گذشته استودیوی Deviation Games تایید کرد که دومین شعبه خود را در کانادا افتتاح کرده است. همچنین در اواخر سال گذشته اعلام شد که جیسون بلوندل (Jason Blundell)، یکی از بنیان‌گذاران Deviation Games، این استودیو را ترک می‌کند.


منبع: https://gamefa.com/938273/deviation-games-ps5-titles-budget-is-over-50-million-rumour/تبلیغات

این کاربر توییتر در ادامه ادعا کرد که این پروژه به طور کامل لغو شده است. وی توضیح داد که بر اساس گفته یکی از کارمندان Deviation Games، شرکت سونی به دلیل کاهش هزینه‌ها تصمیم به لغو این پروژه گرفته است. در حالی که درباره این موضوع باید منتظر اخبار رسمی بمانیم اما شایان ذکر است که اخیرا این استودیو گروهی از کارمندان خود را اخراج کرد. Deviation Games در کنار هیون (Haven) و فایرواک (Firewalk) از استودیوهای مستقل به حساب می‌آیند که در سال‌های گذشته شروع به همکاری با سونی برای گسترش بازی‌های سرویس‌محور پلی استیشن ۵ کرده‌اند. با این حال بر خلاف Deviation Games، سونی دو استودیوی دیگر را خریداری کرد.

طبق گزارشی جدید، سونی به بازی در حال توسعه استودیوی Deviation Games برای پلی استیشن ۵، بودجه ۵۰ میلیون دلاری اختصاص داده است.

در سال ۲۰۲۱ استودیوی Deviation Games که از توسعه‌دهندگان سابق Call of Duty تشکیل شده بود، به صورت رسمی معرفی شد. این استودیو در آن زمان تایید کرد که با همکاری سونی روی ساخت یک آی‌پی جدید AAA برای پلی استیشن ۵ همکاری می‌کند. در ادامه این استودیو در سال ۲۰۲۲ تایید کرد پروژه مذکور وارد فاز تولید کامل شده است. با این حال از آن زمان تاکنون جزئیات چندانی از انحصاری جدید پلی استیشن ۵ با هواداران در میان گذاشته نشد.