بازی Tekken 8 از یک مکانیسم جدید به نام Heat بهره می‌برد

در کنار Heat Timer، دو علامت کوچک به شکل 8 وجود دارد که در واقع نشان‌دهنده‌ی مقدار انرژی Heat برای اجرای Heat Action هستند؛ برای مثال بازیکنان می‌توانند با استفاده از حمله‌ی قدرتمند Heat Smash، حریف خود را به هوا پرتاب کنند. علاوه بر این، بازیکنان قادر هستند با استفاده از Heat Dash، تهاجم Heat Engager را لغو کنند و به سمت حریف یورش ببرند تا بتوانند کمبوهای خود از جمله کمبوهای هوایی را اجرا نمایند.

با این حال، Heat Timer در هنگام اصابت موفق ضربه به حریف یا زمانی که روی زمین افتاده است، متوقف می‌شود. Heat Engager یک مکانیسم حمله است که به طور خودکار، بازیکن مهاجم را وارد حالت Heat می‌کند و این بازیکن با سرعت به سمت حریف شروع به دویدن می‌کند. هر مبارز بازی Tekken 8 به طور متوسط دارای پنج حرکت Heat Engager خواهد بود و این حرکات، اصلی‌ترین کمبوها برای یادگیری توسط بازیکنان مبتدی به شمار می‌آیند.

Tekken 8

بازی Tekken 8 قرار است روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی استیشن 5، ایکس باکس سری ایکس/اس عرضه شود. شرکت ناشر بندای نامکو (Bandai Namco) اعلام کرده است که هواداران می‌توانند منتظر انتشار آن از 12 فروردین 1402 (1 آوریل 2023) تا 12 فروردین 1403 (31 مارس 2024) باشند.


منبع: https://gamefa.com/911515/tekken-8-heat-burst-heat-engager-and-heat-actions-detailed-in-new-video/

حالت گفته شده یعنی Heat State می‌تواند زمینه‌های مختلفی را برای حمله‌های Heat فراهم کند؛ برای مثال اگر حریف در حال دفاع باشد، حمله‌ها در حالت Heat می‌توانند بخشی از نوار سلامتی او را از بین ببرند و در این صورت، حریف مجبور می‌شود برای بازگرداندن این مقدار سلامت از دست رفته‌ی خود، شروع به حمله کند. علاوه بر این، ویژگی Heat Burst به بازیکنان اجازه می‌دهد تا با فشار دادن یک کلید، وارد Heat State شوند. در این حالت، شخصیت به صورت برانگیخته با شعله‌هایی آبی‌رنگ دیده خواهد شد و با کمتر شدن زمان Heat Timer، این شعله کمرنگ‌تر می‌شود. بازیکنان می‌توانند این حالت را در هر زمانی فعال کنند و تنها 10 ثانیه فرصت استفاده از آن را خواهند داشت. همچنین بازیکنان در در هر دور تنها یک باز می‌توانند این حالت را فعال کنند.

به گفته‌ی کارگردان بازی Tekken 8، بازیکنان مبتدی می‌توانند با استفاده از سیستم جدید مبارزه به نام Heat، اجرای کمبوهای شخصیت‌های گوناگون را ساده‌تر یاد بگیرند.

تبلیغات

در ادامه هارادا در مورد تنوع کمبوهای Tekken جدید توضیح داد که برای مثال شخصیت King، به قدری کمبوهای گوناگون خواهد داشت که می تواند رکورد گینس را در دنیای بازی‌های مبارزه‌ای ثبت کند. با این حال، بازیکنان تازه‌کار می‌توانند با استفاده از Heat Engager، دامنه‌ی کمبوها را کاهش دهند و از آن برای یادگیری آسان‌تر بازی به ویژه در هنگام انتخاب مبارزهای مختلف، استفاده نمایند. همچنین سیستم Heat با کمبوهایی که در حالت پرش اجرا می‌شوند، هماهنگ خواهد بود و بازیکنان می‌توانند پس از استفاده از Heat Burst، حمله‌ی خود را لغو کنند.

اخیرا کاتسوهیرو هارادا (Katsuhiro Harada)، مدیر اجرایی و کوهی ایکدا (Kohei Ikeda)، کارگردان بازی Tekken 8، جزئیات جدیدی از مکانیسم‌های تازه‌ی مبارزات از جمله سیستم Heat جدید را با هواداران به اشتراک گذاشتند. به گفته‌ی این توسعه‌دهندگان، سیستم Heat به بازیکنان این امکان را خواهد داد تا هنگام حمله به حریف، وارد یک حالت برانگیخته‌ی قدرتمندتر شوند و در واقع این حالت می‌تواند نقطه‌ی شروعی برای اجرای انواع تاکتیک‌ها و کمبوهای تهاجمی ایجاد کند.