باکس آفیس | شروع طوفانی فیلم Black Panther 2 در گیشه


فیلم Black Panther 2 از دنیای سینمایی مارول در اولین هفته اکران خود روی پرده سینماها شروعی طوفانی را رقم زد.

فیلم پلنگ سیاه ۲ (Black Panther 2) که با عنوان رسمی پلنگ سیاه: واکاندا تاابد (Black Panther: Wakanda Forever) شناخته می‌شود، آخرین فیلم از فاز چهارم دنیای سینمایی مارول به شمار می‌رود که به تازگی روی پرده سینماها اکران شده است.

فیلم «پلنگ سیاه: واکاندا تاابد» در اولین هفته اکران خود در داخل آمریکا توانست به فروش قابل توجه ۱۸۰ میلیون دلار دست پیدا کند و در صدر جدول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد. این فیلم در فروش بین‌المللی خود نیز به رقم ۱۵۰ میلیون دلار دست پیدا کرد تا فروش جهانی این اثر در همان هفته اول از مرز ۳۳۰ میلیون دلار عبور کند.

فیلم بلک آدام (Black Adam) که در سه هفته گذشته صدرنشین جدول باکس آفیس بود، در چهارمین هفته اکرانش روی پرده سینماها با یک پله سقوط در جایگاه دوم قرار گرفت. این فیلم از دنیای سینمایی دی‌سی با کسب فروش ۱۰ میلیون دلاری در این هفته، فروش داخل آمریکای خود را به رقم ۱۵۲٫۵ میلیون دلار رساند.

فیلم «بلک آدام» در فروش این هفته خود در گیشه‌های بین‌المللی به رقم ۹٫۷ میلیون دلار بسنده کرد تا فروش بین‌المللی‌اش پس از چهار هفته به رقم ۲۰۱ میلیون دلار برسد. با این احتساب می‌توان گفت که فروش جهانی این فیلم حدود ۳۵۳٫۵ میلیون دلار است.

تبلیغات

فیلم کمدی و عاشقانه بلیط به بهشت (Ticket to Paradise) از کمپانی یونیورسال نیز همچنان به فروش خود در گیشه ادامه می‌دهد و این هفته نیز ۶٫۳ میلیون دلار دیگر را نیز بدست آورده است. این فیلم پس از چهار هفته اکران به فروش داخلی ۵۶٫۷ میلیون دلاری و فروش بین‌المللی ۹۳٫۵ دلاری دست پیدا کرده تا فروش جهانی فیلم از مرز ۱۵۰ میلیون دلار عبور کند.

فیلم Black Panther: Wakanda Forever
فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تاابد (Black Panther: Wakanda Forever)

در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم لایل، لایل کروکدیل (Lyle, Lyle Crocodile) قرار دارد که به فروش ۳ میلیون دلاری در این هفته بسنده کرده است. این فیلم پس از ۶ هفته به فروش ۴۰٫۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرده و در فروش بین‌المللی نیز رقم ۳۱٫۸ میلیون دلاری را بدست آورده تا فروش جهانی فیلم به مرز ۷۲٫۴ میلیون دلار نزدیک شود.

فیلم ترسناک لبخند (Smile) نیز این هفته جایگاه پنجم جدول باکس آفیس را به خودش اختصاص داده است. این فیلم که هفتمین هفته اکرانش روی پرده سینماها را پشت سر می‌گذراند، موفق به کسب فروش ۲٫۲ میلیون دلاری در داخل آمریکا شد تا فروشش به ۱۰۲٫۷ میلیون دلار برسد. در فروش بین‌المللی نیز این فیلم تاکنون ۱۰۷٫۳ میلیون دلار بدست آورده تا فروش جهانی فیلم از رقم ۲۱۰ میلیون عبور کند.

فیلم هندی یاشودا (Yashoda) نیز یکی دیگر از فیلم‌های تازه اکران شده این هفته به شمار می‌رود که در اولین هفته اکرانش در داخل آمریکا به فروش ۴۰۰ هزار دلاری دست پیدا کرد و در جایگاه دهم جدول باکس آفیس قرار گرفت. در ادامه جدول کامل باکس آفیس را مشاهده می‌کنید.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخر هفته (میلیون دلار)
۱ Black Panther: Wakanda Forever ۱۸۰
۲ Black Adam ۱۰
۳ Ticket to Paradise ۶٫۳
۴ Lyle, Lyle Crocodile ۳
۵ Smile ۲٫۲
۶ Prey for the Devil ۱٫۹
۷ One Piece Film Red ۱٫۵
۸ Banshees of Inisherin ۱٫۵
۹ Till ۷۰۰ هزار دلار
۱۰ Yashoda ۴۰۰ هزار دلار
فروش فیلم‌ها مربوط به داخل آمریکا است

منبع: ددلاین

DARKSIREN


منبع: https://gamefa.com/885976/box-office-black-panther-2-wakanda-forever/