باکس آفیس | فروش فیلم Black Panther 2 از مرز ۵۰۰ میلیون دلار عبور کرد


فیلم Black Panther 2 در دومین هفته اکران خود توانست به فروش جهانی ۵۰۰ میلیون دلاری و صدر جدول باکس آفیس دست پیدا کند.

فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تاابد (Black Panther: Wakanda Forever) پس از شروعی قدرتمندانه در گیشه در اولین هفته اکران سراسری‌اش، این هفته در فروش خود در داخل آمریکا به رقم ۶۷٫۳ میلیون دلار بسنده کرد و با این وجود، صدرنشین جدول باکس آفیس باقی ماند.

فیلم «پلنگ سیاه ۲» در دومین هفته اکرانش در خارج از آمریکا نیز ۶۹٫۸ میلیون دلار بدست آورد. فروش جهانی این فیلم پس از دو هفته ۵۴۶٫۳ میلیون دلار است که ۲۸۸ میلیون دلار آن مربوط به داخل آمریکا و ۲۵۸٫۳ میلیون دلار آن مربوط به خارج از آمریکا است.

فیلم منو (The Menu) در اولین هفته اکرانش در داخل آمریکا توانست به فروش ۹ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کند و در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. این فیلم در خارج از آمریکا نیز به فروش ۶٫۲ میلیون دلار دست پیدا کرده تا فروش جهانی فیلم پس از یک هفته از مرز ۱۵ میلیون دلار عبور کند.

دو قسمت ابتدایی فصل سوم سریال The Chosen روی پرده سینماهای داخل آمریکا اکران شده و توانسته در فروش خود در مدت یک هفته ۸٫۲ میلیون دلار بدست بیاورد و در جایگاه سوم جدول باکس آفیس این هفته قرار بگیرد.

فیلم بلک آدام (Black Adam)
فیلم Black Adam

فیلم بلک آدام (Black Adam) که پنجمین هفته اکرانش را پشت سر می‌گذارد، در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته قرار دارد. این فیلم در این هفته به فروش ۴٫۵ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرده تا فروش کلی‌اش در این کشور به مرز ۱۵۷ میلیون دلار نزدیک شود.

تبلیغات

این فیلم از دنیای سینمایی دی‌سی در فروش این هفته خودش در خارج از آمریکا نیز به رقم ۵٫۱ میلیون دلار بسنده کرد و فروش بین‌المللی خودش را به رقم ۲۰۹ میلیون دلار نزدیک کرد تا فروش جهانی فیلم پس از پنج هفته به رقم ۳۶۶ میلیون دلار برسد.

فیلم کمدی و عاشقانه بلیط بهشت (Ticket to Paradise) در پنجمین هفته اکرانش در داخل آمریکا به فروش ۳٫۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد و فروش کلی‌اش را به رقم ۶۱٫۶ میلیون دلار افزایش داد. این فیلم در خارج از آمریکا نیز در طی این هفته ۱ میلیون دلار بدست آورده و فروش بین‌المللی خودش را به ۹۵٫۵ میلیون دلار رسانده تا فروش جهانی این فیلم از مرز ۱۵۷ میلیون دلار عبور کند.

در جایگاه ششم جدول باکس آفیس این هفته، فیلم آن زن گفت (She Said) قرار دارد که در اولین هفته اکرانش در داخل آمریکا به فروش ۲٫۲ میلیون دلار بسنده کرد. این فیلم در اکران بین‌المللی خود به نیم میلیون دلار دست پیدا کرد تا فروش جهانی فیلم در اولین هفته ۲٫۷ میلیون دلار باشد.

یکی دیگر از فیلم‌های تازه اکران شده این هفته گیشه، فیلم هندی دریشیام ۲ یا گول ظاهر را مخور ۲ (Drishyam 2) است که در داخل آمریکا به فروش ۱ میلیون دلاری دست پیدا کرده و در جایگاه نهم جدول باکس آفیس این هفته قرار گرفته است. در ادامه جدول کامل باکس آفیس را مشاهده می‌کنید.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Black Panther: Wakanda Forever ۶۷٫۳
۲ The Menu ۹
۳ The Chosen: Season 3 ۸٫۲
۴ Black Adam ۴٫۵
۵ Ticket to Paradise ۳٫۲
۶ She Said ۲٫۲
۷ Lyle, Lyle Crocodile ۱٫۹
۸ Smile ۱٫۱
۹ Drishyam 2 ۱
۱۰ Prey for the Devil ۱
فروش فیلم‌ها مربوط به داخل آمریکا است

منبع: ددلاین


منبع: https://gamefa.com/888099/box-office-black-panther-wakanda-forever-the-menu-anya-taylor-joy-she-said/