باکس آفیس | فروش ۴۳۴ میلیون دلاری فیلم Avatar: The Way Of Water در اولین هفته

فیلم منو (The Menu) جایگاه پنجم جدول باکس آفیس این هفته را به خودش اختصاص داده است. این اثر در این هفته به فروش ۱٫۷ میلیون دلاری در سینماهای داخل آمریکا بسنده کرد و فروش کلی‌ داخلی‌اش را به رقم ۳۲ میلیون دلار افزایش داد تا با احتساب فروش بین‌المللی ۲۹ میلیون دلاری، فروش جهانی این اثر به رقم ۶۱ میلیون دلار برسد. در ادامه جدول کامل باکس آفیس این هفته را مشاهده می‌کنید.

جدول باکس آفیس هفته

نام فیلم فروش آخرهفته (میلیون دلار)
۱ Avatar: The Way of Water ۱۳۴
۲ Violent Night ۵٫۶
۳ Black Panther: Wakanda Forever ۵٫۴
۴ Strange World ۲٫۲
۵ The Menu ۱٫۷
۶ Devotion ۸۲۵ هزار دلار
۷ The Fabelmans ۷۵۰ هزار دلار
۸ Black Adam ۵۰۰ هزار دلار
۹ I Heard the Bells ۳۱۰ هزار دلار
۱۰ Empire of Light ۲۳۵ هزار دلار
فروش فیلم‌ها مربوط به داخل آمریکا است.

فیلم Avatar: The Way Of Water در اولین هفته اکران خود توانست به فروش جهانی ۴۳۴ میلیون دلاری دست پیدا کند.

فیلم «آواتار ۲» در خارج از آمریکا نیز توانست شروعی بسیار قدرتمندانه‌ای داشته باشد و با اکران در کشورهای مختلف، از جمله کشور چین توانست به فروش بین‌المللی ۳۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کند. با احتساب فروش داخلی و بین‌المللی می‌توان گفت که فیلم «آواتار: راه آب» در اولین آخرهفته حضورش روی پرده سینماها به فروش جهانی ۴۳۴ میلیون دلاری دست پیدا کرد.

فیلم Avatar: The Way of Water
فیلم Avatar 2

منبع: ددلاین

Khafi


منبع: https://gamefa.com/896668/avatar-the-way-of-water-box-office/

فیلم آواتار: راه آب (Avatar: The Way Of Water) محصولی از استودیو قرن بیستم و دیزنی به شمار می‌رود که توسط جیمز کامرون ساخته شده است. این فیلم مورد انتظار که دنباله‌ای برای فیلم اصلی محصول سال ۲۰۰۹ میلادی محسوب می‌شود، در اولین هفته اکرانش در داخل آمریکا توانست به فروش ۱۳۴ میلیون دلاری دست پیدا کند و صدرنشین جدول باکس آفیس باشد.

تبلیغات

فیلم «پلنگ سیاه ۲» در ششمین هفته اکرانش در داخل آمریکا به فروش ۵٫۴ میلیون دلاری بسنده کرد و فروش کلی‌اش در داخل آمریکا را به رقم ۴۱۹ میلیون دلار برساند. این فیلم در خارج از آمریکا نیز تاکنون مبلغ ۳۶۷٫۵ میلیون دلار فروش داشته تا فروش جهانی فیلم پس از شش هفته به ۷۸۶٫۵ میلیون دلار برسد.

strange-world-trailer
انیمیشن Strange World

فیلم شب خشونت‌آمیز (Violent Night) در سومین هفته اکرانش روی پرده سینماها توانست در جایگاه دوم جدول باکس آفیس قرار بگیرد. این فیلم در این هفته به فروش ۵٫۶ میلیون دلاری در داخل آمریکا دست پیدا کرده بود تا فروش داخلی‌اش را به رقم ۳۵ میلیون دلار نزدیک کند. این فیلم کریسمسی در خارج از آمریکا نیز تاکنون به فروش ۲۰ میلیون دلاری دست پیدا کرده تا فروش جهانی این اثر از کمپانی یونیورسال پس از سه هفته اکران به مبلغ ۵۵ میلیون دلار برسد.

در جایگاه سوم جدول باکس این هفته، فیلم پلنگ سیاه: واکاندا تاابد (Black Panther: Wakanda Forever) قرار دارد که از زمان اکرانش تا این هفته، صدرنشین جدول باکس آفیس بود اما این هفته در جایگاه سوم قرار گرفته است.

در جایگاه چهارم جدول باکس آفیس این هفته انیمیشن دنیای عجیب (Strange World) قرار دارد. این انیمیشن در این هفته به فروش ۲٫۲ میلیون دلاری در داخل آمریکا بسنده کرد و فروش داخلی‌اش را به رقم ۳۳٫۷ میلیون دلار رساند. این اثر در خارج از آمریکا نیز تاکنون ۲۳ میلیون دلار فروش داشته تا فروش جهانی فیلم تا به امروز از مرز ۵۶ میلیون دلار عبور کند.