بن افلک هیچ فیلمی از دی‌سی زیر نظر جیمز گان را کارگردانی نمی‌کند

بن افلک کناره‌گیری از کارگردانی فیلم «بتمن» را به دلیل تجربه بسیار بدش در فیلم لیگ عدالت (Justice League) می‌داند. او در ادامه گفته:

قبل از اینکه مت ریوز سکان نویسندگی و کارگردانی فیلم «بتمن» را برعهده بگیرد، بن افلک فیلم‌نامه‌ای را برای این اثر نوشته بود، فیلم‌نامه‌ای که اتفاقات آن در تیمارستان آرکهام رخ می‌داد و بیشتر روی جنبه‌های تاریک شخصیت بتمن و مشکلات ذهنی و روانی وی تمرکز داشت.

بن افلک در جدیدترین مصاحبه خودش اظهار داشته که هیچ فیلمی را برای دنیای سینمایی دی‌سی تحت نظر جیمز گان کارگردانی نخواهد کرد.

من قرار بود فیلم «بتمن» را کارگردانی کنم ولی فیلم «لیگ عدالت» من را به سمتی سوق داد که از این کارگردانی صرف نظر کنم. هرگز نمی‌‌خواهم دوباره چنین کاری را انجام بدهم و اصلا مناسب این کار نیستم. حضور در فیلم «لیگ عدالت» پر از تجربه‎‌های تلخ بود و یکی از بدترین تجربه‌هایی بود که در دنیای سینما بدست آوردم. این قلبم را شکست.

من به طور کامل از این آثار جدا نشدم و آن‌ها را کنار نگذاشتم اما به نقطه‌ای رسیدم که آن‌ها برای من از لحاظ خلاقیت رضایت‌بخش نیستند. در بیشتر اوقات به هنگام فیلمبرداری عرق‌کرده و خسته بودم و اصلا نمی‌خواستم که باقی عمرم که مقدار محدودی است را با این کار تلف کنم.

تبلیغات

منبع: indiewire


منبع: https://gamefa.com/921937/ben-affleck-never-direct-dc-movie-under-james-gunn/

حالا هفت سال پس از آن، بن افلک اظهار داشته که او هیچ علاقه‌ای برای کارگردانی فیلمی از دنیای سینمایی دی‌سی تحت نظر جیمز گان ندارد. بن افلک در این صحبت‌های خودش گفته:

در سال ۲۰۱۶ میلادی اعلام شد که بن افلک قرار است سکان نویسندگی و کارگردانی فیلم «بتمن» با نقش‌آفرینی خودش را در دنیای سینمایی دی‌سی برعهده داشته باشد. با این حال، این اتفاق رخ نداد و هیچ گاه فیلمی مستقل از شخصیت بتمن با بازی این بازیگر ساخته نشد.

من هیچ چیزی را برای جیمز گان کارگردانی نخواهم کرد. مطلقا نه. من هیچ دشمنی با جیمز گان ندارم و او فرد بسیار خوبی است و مطمئنا در حال انجام کار بسیار بزرگی است. من فقط نمی‌خواهم وارد این ماجرا شوم و بر طبق رویکردی که آن‌ها در پیش گرفتند، اثری را کارگردانی کنم. اصلا به این موضوع علاقه‌ای ندارم.

بن افلک که اخیرا فیلم ایر (Air) را کارگردانی کرده، درباره فیلم‌های ابرقهرمانی اظهار داشته: