بیانیه راهکارهای مایکروسافت به اروپا نشان می‌دهد رقابت کنسول‌ها و سخت‌افزارها موضوع نگران‌کننده‌ای نیست

این طور به نظر می‌رسد که اتحادیه اروپا و مایکروسافت صحبت در مورد مشکلات بازار بازی‌های ابری را به بازار کنسول‌ها ترجیح می‌دهند، زیرا نام سونی در بیانیه ها وجود ندارد.

تبلیغات

مایکروسافت در بیانیه‌ی اخیر خود اعلام کرد که قرارداد ۱۰ ساله‌ پیشنهادی این شرکت به پلی استیشن، با در نظر گرفتن موقعیت سونی به‌عنوان ناشر اصلی و مالک پلتفرم، زمان کافی را برای توسعه جایگزین‌های فرنچایز Call of Duty ارائه می‌دهد.

تبلیغات
Porfosor


منبع: https://gamefa.com/922681/microsofts-remedies-statement-to-eu-indicates-console-and-hardware-competition-isnt-a-concern/

در حالی که به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا تمرکز خود را روی بخش بازی‌های ابری بازار معطوف کرده است، اما ظاهراً سازمان رقابت و بازار بریتانیا (CMA) بر روی مسائل مربوط به رقابت در بازار تمرکز دارد که ممکن است در صورت خرید ۶۹ میلیارد دلاری اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت ایجاد شود.

این بیانیه قرار است راهی برای مایکروسافت باشد تا به نهاد نظارتی اتحادیه اروپا در مورد مسائل احتمالی رقابتی که ممکن است به دلیل خرید اکتیویژن ایجاد شود، اطمینان دهد. از سوی دیگر، عدم اشاره‌ی اتحادیه اروپا به سونی نشان می‌دهد که نهاد نظارتی اعتقاد دارد مشکلی در رقابت در بازار کنسول وجود ندارد.

در بیانیه‌ای که مایکروسافت راه‌حل‌هایی را به کمیسیون اروپا در مورد مسائل ضد انحصار در خصوص خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) ارائه می‌دهد، نام سونی دیده نمی‌شود. طبق گزارش رویترز (Reuters)، مایکروسافت در این بیانیه به جای صحبت در مورد رقابت بازار سخت‌افزار و کنسول، بر رقابت در بازار بازی‌های ابری تمرکز کرده است.