بی‌نتیجه بودن مذاکرات بین طرفین درگیر در هالیوود

منبع: کولایدر

نکته جالب نشست اخیر در این است که علی‌رغم اعلامیه‌های منتشر شده از طرفین اما هیچکدام از آن‌ها خواسته‌های دیگری را محقق نکرده و حاضر به توافق نشده‌اند. نویسندگان با همراهی بازیگران در ۹۵مین روز اعتصاب به سر برده و عدم همکاری آن‌ها با کمپانی‌های فیلم‌سازی باعث تعطیلی پروژه‌های بسیاری در هالیوود شده است.

رئیس اتحادیه تهیه‌کنندگان در این جلسه اعلام نموده که آن‌ها تنها مایل خواهند بود تا در کنار افزایش دستمزد تعداد معدودی از نویسندگان حوزه تلویزیون، به صحبت درباره خطرات هوص مصنوعی پرداخته تا نگرانی‌ها نسبت به این مقوله را برطرف نمایند. با این حال تمایلی به تحقق خواسته‌های اتاق نویسندگان نداشته و باقی مسائل نیز مورد توجه قرار نخواهد گرفت.

چنین واکنشی نیز باعث شده تا حزب نویسندگان از مذاکره دست کشیده و تا تحقق کامل خواسته‌هایشان، هیچ توافقی را عملی نخواهند کرد. آن‌ها اعلام کرده‌اند که قصد ندارند تا توافقی را به ثبت برسانند که تنها اعتصابات را پایان دهد و باید حقوق تمامی افراد درگیر در این مسئله به صورت تمام و کمال رعایت شود.

تبلیغات

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/964023/wga-amptp-talks-break-down-with-strike-to-continue-indefinitely/

در حالی که مذاکرات انجام شده در روزهای اخیر نتیجه مثبتی در بر نداشته اما خبرگزاری هالیوود ریپورتر گزارش داده که حزب تهیه‌کنندگان، توافق با نویسندگان را نسبت به بازیگران در اولویت قرار داده است؛ زیرا کمپانی‌های فیلم‌سازی برای از سر گرفتن پروسه تولید پروژه‌های خود به فیلم‌نامه نیاز داشته و نویسندگان نسبت به بازیگران ارجعیت خواهند داشت.

حزب تهیه‌کنندگان نیز پس از این نشست واکنش نشان داده و اعلام نموده که اعتصابات طی ماه‌های گذشته به زندگی هزاران نفر در این صنعت آسیب وارد کرده و تنها خواسته آن‌ها، بازگرداندن مردم به سر کارهایشان می‌باشد.

از اوایل ماه ماه امسال به سبب عدم پرداخت دستمزدی عادلانه و همچنین گسترش مقوله هوش مصنوعی سبب شد تا نویسندگان هالیوود نسبت به شرایط پیش آمده و سیاست کاری کمپانی‌های فیلم‌سازی دست به اعتصاب زده تا بلکه بتوانند حق واقعی خود را دریافت نمایند. اعتصاباتی که نه تنها مورد توجه مسئولین هالیوود قرار نگرفت، بلکه حتی پای حزب بازیگران ملی آمریکا را نیز به داستان باز کرد و تا به امروز پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی بسیاری توقیف گشته‌اند.

با این حال در روز جمعه مذاکرات جدیدی بین حزب نویسندگان و اتحادیه تهیه‌کنندگان هالیوود شکل گرفت تا بلکه شرایط پیش آمده را بهبود بخشیده و هالیوود را از بن بست نجات دهند. مذاکراتی که نخستین جلسه آن با حضور عوامل بسیاری برگزار شد که در کمال تاسف هیچ توافقی حاصل نشده و هر کدام از طرفین درگیر در این ماجرا حاضر به تحقق خواسته‌های دیگری نشده است.

به نظر می‌رسد که مذاکره بین نویسندگان و مسئولین بالا رده هالیوود بی‌نتیجه بوده و شاهد ادامه روند اعتصابات در ماه‌های آینده خواهیم بود.