تاد هاوارد از مزایای عدم توسعه Starfield برای PS5 می‌گوید


تاد هاوارد (Todd Howard)، کارگردان بازی مورد انتظار Starfield، در مصاحبه‌ی جدید خود مزایای عدم ساخت نسخه‌ی پلی استیشن 5 این اثر را توضیح داد.

آقای هاوارد در مصاحبه‌ای مفصل با پادکست Lex Fridman در خصوص بازی‌های بتسدا (Bethesda) و موارد دیگر صحبت کرد. یکی از بخش‌های این مصاحبه، به توضیحات این کارگردان در مورد مزایای عدم توسعه‌ی بازی Starfield برای پلی‌استیشن 5 اختصاص داشت.

پیش از این بارها تایید شده است که بازی Starfield در انحصار ایکس باکس است و به نظر می‌رسد به این برنامه‌ای برای انتشار آن روی پلی استیشن وجود . تاد هاوارد در صحبت‌های خود کنسول پلی استیشن 5 و سخت‌افزار آن را تحسین کرد. او همچنین اشاره کرد که بتسدا در پلی استیشن عملکرد خوبی را برجای گذاشته است. با این حال به گفته‌ی وی، پیشینه‌ی رابطه‌ی خوب بتسدا و مایکروسافت از سال‌های دور باعث شد تا این شرکت به زیرمجموعه‌ی ایکس باکس اضافه شود. هاوارد در ادامه افزود ادغام بتسدا با ایکس باکس موجب شد تا تمرکز روی یک کنسول و رایانه‌ی شخصی به جای چند کنسول آسان‌تر شود و همچنین خاطرنشان کرد که تیم توسعه‌دهنده به منابع بیشتری دسترسی دارند.

این کارگردان همچنین فاش کرد که ایکس‌ باکس به توسعه‌ی Starfield کمک کرده است و مهندسان برتر آن تلاش می‌کنند تا بازی را به بهترین شکل ممکن روی ایکس باکس سری ایکس/اس نمایش دهند.

تبلیغات

اگرچه خرید ناشران می‌تواند محدودیت‌هایی را برای سایر مصرف‌کنندگان به وجود آورد، اما می‌تواند چیزهای خوبی نیز ایجاد نماید. زمان نشان خواهد داد که Starfield در ایکس باکس چگونه عمل خواهد کرد، اما به نظر می‌رسد که مایکروسافت منابع مناسبی را برای تبدیل این اثر به عنوان پرچمدار کنسول سرمایه‌گذاری می‌کند.

مایکروسافت در سال 2020 با مبلغی به ارزش 7.5 میلیارد دلار از خرید شرکت بتسدا خبر داد و این معامله در اوایل سال 2021 به صورت رسمی نهایی شد. معامله‌ی مذکور موجب شد تا فرنچایزهای مشهور بتسدا شامل Fallout، The Elder Scrolls، DOOM، Wolfenstein، Dishonored و…. به زیرمجموعه‌ی ایکس باکس اضافه شوند.

بازی Starfield در نیمه اول سال 2023 برای ایکس باکس سری ایکس/اس و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.


منبع: https://gamefa.com/890806/starfield-director-explains-advantage-of-not-developing-for-ps5/