تریلری از بازی Forspoken با محوریت پارکور منتشر شد

نوبت به Shimmy می‌رسد که با فشردن دکمۀ ضربدر در زمان مناسب به فری اجازۀ خیزش از روی سطوح مختلف برای بالا بردن شتاب را می‌دهد. قابلیت Scale نیز وجود دارد که با استفاده از آن می‌توان «جاپاهای فانتومی» را برای پرتاب به بالا ایجاد کرد. Soar اجازۀ رسیدن به ارتفاع‌های بیشتر را می‌دهد، در حالی که Zip با اتصال یک ریسمان جادویی امکان کشیده شدن به سمت سطوح مختلف را فراهم می‌کند.

در همین حال، فری با استفاده از Float می‌تواند از نیروی جاذبه بکاهد و به نرمی فرود آید. در آخر نوبت به Glide می‌رسد، که به فری اجازۀ سر خوردن روی آب را می‌دهد.

هشت مورد از حرکات اصلی پارکور فری در این ویدیو شرح داده شده‌اند. برای شروع، سراغ Flow می‌رویم که به عنوان «قلب تپنده» سیستم پارکور از آن یاد کرده‌اند. این قابلیت با نگه داشتن کلید دایره فعال می‌شود و نیازمند نوار استقامت است. فری با استفاده از آن می‌تواند در کنار سرعت بالایی که دارد، به صورت خودکار از روی موانع کوچک عبور کند. در همین حین، Rush حتی سرعت Flow را بیشتر می‌کند که طبق فشار کلیدهای زمان‌بندی شده که با اعلان نشان داده می‌شوند، امکان استفاده از این قابلیت وجود دارد.

بازی Forspoken در تاریخ 4 بهمن 1401 (24 ژانویه 2023) برای پلی استیشن 5 و رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

نظرات ضدونقیضی نسبت به بازی Forspoken وجود دارد، اما یکی از جنبه‌های آن که به‌شدت مورد تحسین واقع شده، سیستم پارکور جادومحور سریع و خیره‌کنندۀ این بازی است. اسکوئر انیکس در ویدیوی جدیدی که در PlayStation Blog منتشر کرده است، جزئیات بیشتری از این سیستم را معرفی می‌کند.

اسکوئر انیکس (Square Enix) در تریلر تازۀ Forspoken، سیستم پارکور جادویی و سازوکارهای متفاوت آن را تا حد زیادی پوشش داده است.


تبلیغات

در ادامه می‌توانید تریلر بازی Forspoken با تمرکز روی قابلیت‌های پارکور جادویی را دانلود یا تماشا کنید:

نظر شما دربارۀ قابلیت‌های پارکور فری چیست؟


منبع: https://gamefa.com/881530/forspoken-trailer-dives-into-freys-magical-parkour-abilities/