تریلر فیلم جدید Pinocchio از گیرمو دل تورو منتشر شد


تریلر جدیدی از جدیدترین نسخه داستان محبوب «Pinocchio»، ساخت گیرمو دل تورو، یک ماه قبل از انتشار فیلم توسط شبکه نتفلیکس منتشر شده است.

بعد از انتشار اولین تریلر این فیلم مشخص شد که گیرمو دل تورو (Guillermo del Toro) اقدام به ساخت نسخه تاریک‌تری از داستان محبوب پینوکیو کرده است و حالا با انتشار این تریلر تفاوت آن با نسخه دیزنی پلاس کاملا مشخص است و نشان می‌دهد این فیلم‌ساز معروف به دیگر جنبه‌های این افسانه علاقه‌مند است.

همانطور که ترلیر اول نشان می‌دهد این داستان نسبت به دیگر به نسخه‌ها تاریک‌تر است ولی تهی از احساس هم نیست. عشق در مرکز این داستان وجود دارد با این وجود این فیلم به تم‌های مختلفی خواهد پرداخت. پینوکیو با صداپیشگی دیوید بردلی (David Bradley) به جای یک پری با یک شبح روبه‌رو می‌شود که از معنای زندگی و طول عمر کوتاه عزیزانش را می‌پرسد. این سوال مستیقما به بر تصمیم پینوکیو برای اینکه باری بر دوش دیگران نباشد تاثیر می‌گذارد.

نمی‌توان جلوه‌های بصری نفس‌گیر این داستان که با با هنر استاپ‌موشن که تا آخرین جزئیات طراحی شده است را نادیده گرفت. تا زمان انتشار فیلم نمی‌توان نظری بر روی کیفیت داستان داد ولی بدون شک طراحی انیمیشن این فیلم از بهترین‌های امسال تلقی می‌شود. انتخاب جالب دیگری که ارزش اظهار نظر دارد، به تصویر کشیدن شخصیت عنوان بود که بیشتر شبیه یک تکه چوب بود تا یک پسر واقعی، که بلافاصله او را از دنیای اطرافش متمایز می‌کند.

تبلیغات

اولین باری نیست که گیرمو دل تورو یک افسانه را منبع الهام خود قرار داده است. این فیلم‌ساز مکزیکی برای بازی با عناصر تاریک در فیلم‌های خود شناخته می‌شود. معروف‌ترین اثر او «The Shape of Water» سال 2018 جایزه اسکار بهترین فیلم سال را به دست آورد.

داستان ایتالیایی پینوکیو به نویسندگی کارلو کلودی (Carlo Collodi) بارها در صفحات کوچک و بزرگ به نمایش درآمده است که به یادماندنی‌ترین آن‌ها اثر دیزنی در سال 1940 بوده است. نسخه لایواکشن این داستان با بازی تام هنکس (Tom Hanks) مورد استقبال و رضایت طرفداران این کمپانی واقع نشد.

فیلم «Pinocchio» نهم دسامبر (18 آذر) از نتفلیکس منتشر خواهد شد.

منبع: کولایدر


منبع: https://gamefa.com/885016/new-guillermo-del-toros-pinocchio-trailer-highlights-sinister-encounter-with-a-chimera/