تهیه کننده سابق Resident Evil استودیوی جدیدی را زیر نظر شرکت NetEase رهبری می‌کند

هیرویوکی کوبایاشی (Hiroyuki Kobayashi)، تهیه‌کننده سابق کمپانی کپکام و سری Resident Evil، یک استودیوی بازی‌سازی جدید را با نام GPTRACK50 و تحت نظر شرکت چینی NetEase رهبری خواهد کرد.

در اوایل سال جاری میلادی NetEase یک استودیوی ژاپنی دیگر را به رهبری توشیهیرو ناگوشی (Toshihiro Nagoshi)، خالق سری Yakua و یک استودیوی آمریکایی مستقر در سیاتل را به رهبری جری هوک (Jarry Hook) که سابقه‌ی فعالیت طولانی مدت در ایکس باکس را دارد، تاسیس نمود.

شرکت NetEase اعلام کرده است که استودیوی تازه تاسیس GPTRACK50 گروهی از افراد با تجربه را از هر دو صنعت بازی، فیلم و تلویزیون گردهم آورده است تا محتوای با کیفیت را برای کاربران توسعه دهند. همچنین شرکت مذکور در ادامه توضیح داد که این استودیو در درجه اول تمرکز خود را بر تولید بازی‌های کنسولی و PC با کیفیت بالا و با هدف تبدیل شدن به شرکتی با مجموعه‌ای از رسانه‌های جهانی معطوف کرده است.


تبلیغات

این استودیوی جدید که در ژاپن مستقر است، روی ساخت بازی‌های اورجینالی تمرکز می‌کند که می‌توانند با سایر رسانه‌های سرگرمی از جمله فیلم و رمان سازگار شوند. آقای کوبایاشی در اواسط تابستان امسال از ترک شرکت کپکام (Capcom) پس از 27 سال فعالیت و پیوستن به کمپانی نت‌ایز (NetEase) خبر داد.

کوبایاشی کار خود را در کپکام به عنوان برنامه‌نویس در بازی اصلی Resident Evil آغاز کرد و سپس به عنوان تهیه‌کننده این فرنچایز محبوب شرکت کپکام فعالیت خود را ادامه داد. وی همچنین در ساخت بازی‌های Dino Crisis، Devil May Cry و Dragon’s Dogma نقش ایفا کرده است. در عین حال، سابقه‌ی کار روی تولید انیمیشن‌های CG و لایو اکشن سری Resident Evil را دارد.

چندی پیش نیز استودیوی فرانسوی کوانتیک دریم (Quantic Dream) که سابقه‌ی توسعه‌ی عناوین Heavy Rain، Beyond: Two Souls و Detroit: Become Human را در کارنامه‌ی خود دارد، رسماً به زیرمجموعه‌ی کمپانی NetEase اضافه شد. همچنین طبق گزارش‌ها گفته می‌شود این شرکت چینی با همکاری استودیوی بانجی (Bungie) روی ساخت یک بازی موبایلی از فرنچایز Destiny کار می‌کند.


منبع: https://gamefa.com/882457/veteran-resident-evil-producer-hiroyuki-kobayashi-is-leading-a-new-netease-game-studio/