توسعه Perfect Dark در سال ۲۰۲۲ به علت تغییر موتور بازی «از ابتدا شروع شده است»

بسیاری از پروژه اگر نگوییم همه آن، در نهایت، نیاز به بازسازی کامل داشت. آن‌ها قبلا سه سال روی آن کار کرده بودند، اما ما از سه سال کار سودی نبردیم.

تبلیغات
تولید ریبوت Perfect Dark در سال ۲۰۱۸ و مدت کوتاهی پس از تأسیس استودیوی The Initiative آغاز شد؛ رونمایی از بازی در دسامبر ۲۰۲۰ صورت گرفت اما گزارش‌های متعدد در سال‌های پس از آن به وضوح نشان می‌دهد که بازی با شکست‌ها و پیشرفت‌های متوالی مواجه شده است. گزارش جدیدی که در سایت IGN منتشر شده، همین مسئله را بازگو کرده و در عین حال به وضعیت فعلی پروژه نیز می‌پردازد.

این گزارش ادعا می‌کند که Perfect Dark، از زمانی که کریستال داینامیکس به تیم توسعه ملحق شده، پیشرفت آهسته اما پیوسته‌ای داشته است؛ گرچه حتی در حال حاضر نیز گفته می‌شود که بازی در «اولین مراحل تولید» به سر می‌برد، و تقریباً ۲ الی ۳ سال تا انتشار فاصله دارد.

منبع: GamingBolt

Red failShark Gamer


منبع: https://gamefa.com/952478/%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%B4-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B9%D9%87-perfect-dark-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-2022-%D8%A8%D9%87-%D8%B9%D9%84%D8%AA-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88/

طبق این گزارش، پس از اینکه چند سال اول توسعه Perfect Dark با عدم پیشرفت واقعی همراه بود، The Initative شرکای توسعه را تغییر داد و استودیوی Certain Affinity را با Crystal Dynamics تعویض کرد؛ به دنبال این تغییر، توسعه بازی نیز ظاهراً باید دوباره از نو آغاز می‌شد. این مسئله تا حد زیادی به این دلیل بوده که در فاصله زمانی بین پایان همکاری خود با Certain Affinity و شروع همکاری با Crystal Dynamics، استودیوی سازنده تصمیم گرفت موتور گرافیکی بازی را به Unreal Engine 5 تغییر دهد.

یکی از کارمندان کریستال داینامیکس – که نخواست نامش فاش شود – در مصاحبه با IGN چنین گفته است:

پس از چهار سال تولید، گفته می‌شود که بازسازی کامل عنوان Perfect Dark، در سال گذشته و با روی آوردن به موتور بازی‌سازی Unreal Engine ۵ از نو آغاز شده است.