توسعه Redfall و Starfield با مشکلاتی مواجه شده است

اوایل این هفته، استودیوی تانگو گیم‌ورکز (Tango Gameworks) در جریان رویداد Developer Direct ایکس باکس و بتسدا (Bethesda)، بازی Hi-Fi Rush را معرفی و اعلام کرد این عنوان بلافاصله در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد. معرفی این بازی از سوی سازنده‌ی بازی‌های Ghostwire: Tokyo و The Evil Within همه را شوکه کرد اما در این میان یک اینسایدر به نام Horns پیش از شروع رویداد، به معرفی بازی Hi-Fi Rush اشاره کرده بود.


تبلیغات

در حالی که ما هنوز تاریخ انتشار دقیق بازی Starfield را نمی‌دانیم، در رویداد اخیر ایکس باکس تایید شد که بازی Redfall در تاریخ 12 اردیبهشت 1402 (2 مه 2023) منتشر می‌شود. قبل از اعلام رسمی این خبر توسط بتسدا، گزارش‌ها ادعا داشتند که تاریخ عرضه‌ی این بازی به صورت داخلی تاخیر خورده است که می‌تواند نشان‌دهنده‌ی بروز مشکلاتی در روند توسعه باشد. لازم به ذکر است که هر دو بازی Starfield و Redfall قبلا یک بار به طور رسمی به تعویق افتاده‌اند که می‌تواند نشان دهد برنامه‌ریزی‌های سازندگان به خوبی پیش نمی‌رود.

Redfall زودتر عرضه می‌شود و هنوز هم توسعه‌ای مشکل‌دار دارد. احتمالا بتسدا باید کنترل بیشتری روی کیفت آن داشته باشد اما این بازی در مقایسه با Starfield در وضعیت بهتری است. بتسدا زمان بیشتری را برای توسعه‌ی استارفیلد می‌خواهد و اگر این فرصت را پیدا کند، استارفیلد در پاییز 2023 منتشر می‌شود اما اگر مایکروسافت روی انتشار این بازی در سال مالی جاری اصرار کند، شاهد عرضه‌ی استارفیلد در ماه ژوئن در وضعیتی نامناسب خواهیم بود.

به گفته‌ی افشاگر بازی Hi-Fi Rush، بتسدا در توسعه‌ی دو بازی Redfall و Starfield با مشکلاتی مواجه شده و به فرصت بیشتری برای ارتقای کیفیت آن‌ها نیاز دارد.

افشاگر در ادامه توضیح داد که بستدا از مایکروسافت درخواست کرده است تا برای عرضه‌ی Starfield زمان بیشتری داشته باشد و هنوز مشخص نیست که مایکروسافت این درخواست را قبول کند. به نظر می‌رسد اگر بتسدا تاریخ انتشار استارفیلد را ماه ژوئن ۲۰۲۳ اعلام کند، مایکروسافت آن‌ها را برای انتشار بازی شتاب‌زده خواهد کرد و در نهایت شاهد انتشار بازی در وضعیت نامناسبی خواهیم بود. با این حال اگر بتسدا بتواند نظر مایکروسافت را جلب کند و تاریخ انتشار استارفیلد را برای پاییز امسال تعیین نماید، احتمالا فرصت کافی برای بهبود وضعیت بازی را به دست آورد؛ اگرچه این احتمال وجود دارد که با وجود این فرصت بیشتر، استارفیلد همچنان در وضعیت دشواری عرضه شود. در گذشته افشاگران دیگر ادعا کردند که روند توسعه‌ی بازی Diablo 4 نیز به طور مشابهی نامناسب است و تاریخ انتشار آن که برای روز 16 خرداد 1402 (6 ژوئن 2023) اعلام شده، در بهترین حالت مورد تردید قرار دارد.

این دو بازی برای طرفداران ایکس باکس مورد انتظار هستند و هر دو باید به موفقیت برسند تا در نهایت ایکس باکس بتواند مانند پلی استیشن و نینتندو، در فهرست عناوین فرست-پارتی خود نام‌های قدرتمندی داشته باشد. با توجه به سابقه‌ی بتسدا در انتشار بازی‌ها بهینه نشده، اگر ادعای اینسایدر در مورد عجله‌ی مایکروسافت برای انتشار بازی‌های بتسدا درست باشد، احتمالا دو بازی Starfield و Redfall همراه با مشکلاتی عرضه خواهند شد.


منبع: https://gamefa.com/908359/hi-fi-rush-leaker-claims-starfield-and-redfalls-development-is-in-rough-shape/

Horns که توانسته بود معرفی این بازی را درست فاش کند، ادعا می‌کند که اطلاعات دیگری در مورد سایر بازی‌های انحصاری ایکس باکس در اختیار دارد. به گفته‌ی Horns، دو بازی بزرگ ایکس باکس یعنی Redfall و Starfield که برای عرضه در سال ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده‌اند، در شرایط توسعه‌ی نابه‌سامانی به سر می‌برند. به گفته‌ی اینسایدر، هردو بازی شرکت بتسدا به زمان بیشتری نسبت به فرصتی که در حال حاضر در اختیار دارند، نیاز خواهند داشت اما مایکروسافت روی عرضه‌ی شتاب‌زده‌ی هر دو بازی اصرار دارد تا از این طریق بتواند ضررهایی را که از بخش ابری Azure متحمل شده است، جبران کند.

هورنز در این باره گفت: