ثبت اختراع طرح NFT پلی استیشن به ویژگی کراس پلتفرم مربوط است

عنوان این سند که سال گذشته تهیه شد و روز پنج‌شنبه منتشر گشت، اینچنین است: «بستر NFT برای انتقال و استفاده‌ی دارایی‌های دیجیتالی میان پلتفرم‌های مختلف بازی‌های ویدیویی».

همانطور که در این سند قابل مشاهده است، NFT ممکن است در بازی‌های رایانه‌ای/ویدیویی به طرحی هنری یا آیتمی از بازی (نظیر یک شخصیت یا سلاح) اشاره داشته باشد، اما با فناوری سازوکارهای موجود نمی‌توان این آیتم‌ها را در بازی‌ها و پلتفرم‌های مختلف استفاده کرد. به همین دلیل، همانطور که باز هم در سند مشاهده می‌کنید، با فراهم آوردن امکان استفاده‌ی انحصاری از این آیتم‌ها و همچنین، اهدای حق بهره از آن‌ها به سایرین از طریق NFT، میزان کارآمدی بازی‌ها در این حیطه افزایش می‌یابد.

با انتشار یکی دیگر از اسناد ثبت اختراع سونی که در مه ۲۰۲۱ تهیه و در نوامبر سال گذشته منتشر شده بود، مشخص شد که این شرکت استفاده‌ی احتمالی از NFT و فناوری بلوک‌های زنجیری در بازی‌ها را در نظر دارد. سپتامبر پیشین نیز این شرکت طرحی با نام PlayStation Stars به راه انداخت که ذیل آن، بازیکنان در صورت انجام فعالیت‌هایی مشخص، جوایزی دیجیتالی دریافت می‌کردند.

Ezio Auditore da FirenzeThe Red Devil


منبع: https://gamefa.com/921914/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B9-%D8%B7%D8%B1%D8%AD-nft-%D9%BE%D9%84%DB%8C-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C%D8%B4%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D9%88%DB%8C%DA%98%DA%AF%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%A7/

سند ثبت اختراع جدید شرکت سونی نشان می‌دهد که این شرکت به دنبال راهی میان‌پلتفرمی برای استفاده از NFT و فناوری زنجیره‌ی بلوکی (Blockchain) در بازی‌های ویدیویی است.

مثال دیگر آن است که ممکن است NFT رسیدن به مرحله یا امتیازی خاص را نمایندگی کند. بنابراین، می‌توان این NFT را در اختیار فردی دیگر گذاشت و این فرد بازی را با سطح یا امتیازی یکسان ادامه بدهد که فرد نخست دارا بوده است.

خلاصه‌ای از این سند نیز به شرح زیر است:

تبلیغات

برای مثال، بازیکنان پوسته‌ای خاص را در بازی به دست آورده‌اند. آن‌ها از این طریق می‌توانند این پوسته را در عناوین دیگر و حتی سایر پلتفرم‌ها استفاده کنند. سونی همچنین می‌گوید که NFT ها را می‌توان در ازای دریافت وجه یا در ازای NFT ای دیگر به دیگران فروخت.