جدول فروش بریتانیا؛ FIFA 23 صدرنشین هفته‌ی کریسمس شد

در حالی که این احتمال وجود دارد که به پایان رسیدن جام جهانی در افزایش فروش FIFA 23 تاثیرگذار بوده باشد، فرنچایز فوتبالی EA هر ساله جزو عناوین پرفروش هفته‌ی کریسمس است و امسال توانسته برای دهمین سال به رتبه‌ی اول در این هفته دست پیدا کند. این مهم سری FIFA را بالاتر از Call of Duty (نه بار رتبه‌ی اول در هفته‌ی کریسمس) قرار می‌دهد که آخرین بار توانسته بود با Call of Duty: Modern Warfare در سال 2019 به این دستاورد برسد.

البته در سال‌های اخیر بازی‌های دیگری هم به این مقام دست پیدا کرده‌اند. برای مثال Assassin’s Creed Valhalla در سال 2020 و Red Dead Redemption 2 در سال 2018 پرفروش‌ترین بازی‌های بریتانیا در هفته‌ی کریسمس بودند. بازی God of War Ragnarok هم که در هفته‌ی گذشته رتبه‌ی اول را کسب کرده بود این هفته با 23 درصد افت فروش به رتبه‌ی سوم رسید.

شما می‌توانید در ادامه فهرست کامل ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا را مشاهده کنید:

رتبه نام بازی
۱. FIFA 23
۲. Call of Duty: Modern Warfare 2
۳. God of War Ragnarok
۴. Mario Kart 8 Deluxe
۵. Pokémon Violet
۶. Nintendo Switch Sports
۷. Pokémon Scarlet
۸. Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion
۹. Minecraft (Switch)
۱۰. Just Dance 2023


منبع: https://gamefa.com/896747/fifa-is-christmas-no-1-as-god-of-war-drops-to-third-place/

در هفته‌ای که God of War Ragnarok، صدرنشین هفته‌ی گذشته، به رتبه‌ی سوم سقوط کرد، بازی FIFA 23 توانست مجموعا برای دهمین سال صدرنشین هفته‌ی کریسمس در بریتانیا شود.

تبلیغات

به گفته‌ی Gfk، بازی FIFA 23 پرفروش‌ترین بازی فیزیکی هفته‌ی کریسمس در کشور بریتانیا بود. این بازی توانست 67 درصد نسبت به هفته‌ی گذشته افزایش فروش داشته باشد. بازی Call of Duty: Modern Warfare 2 هم با 13 درصد رشد فروش به رتبه‌ی دوم رسید.

این هفته تنها شاهد یک بازی جدید در فهرست پرفروش‌ترین‌ها بودیم و آن بازی Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion از Square Enix است که به رتبه‌ی هشتم بسنده کرد. سایر عناوین فهرست ده برتر توسط بازی‌های نینتندو تسخیر شده و عناوینی مثل Mario Kart 8 Deluxe ،Nintendo Switch Sports و نسخه‌ی سوییچ Minecraft در این فهرست حضور دارند.