جدول فروش هفتگی؛ Need for Speed Unbound شروع بدی داشت

یک بازی که این هفته عملکرد به خصوص خوبی داشته Mario + Rabids: Kingdom Battle است. بازی سال 2017 Ubisoft به لطف تخفیف‌های متوالی در هفته‌های اخیر در حال رشد بوده و این هفته هم به رتبه‌ی هجدهم رسید. این بازی در هفته‌ای که گذشت بالاتر از دنباله‌ی خود یعنی Mario + Rabids: Sparks of Hope قرار گرفت.

در هفته‌ای که گذشت شاهد انتشار دو بازی بزرگ جدید یعنی The Callisto Protocol و Need for Speed Unbound بودیم. این دو بازی در مجموع عملکرد ضد و نقیضی داشتند.

شما می‌توانید در ادامه فهرست کامل ۱۰ بازی پرفروش این هفته در بریتانیا را مشاهده کنید:

رتبه نام بازی
۱. FIFA 23
۲. Call of Duty: Modern Warfare 2
۳. God of War Ragnarok
۴. Mario Kart 8 Deluxe
۵. Pokémon Violet
۶. The Callisto Protocol
۷. Pokémon Scarlet
۸. Nintendo Switch Sports
۹. Sonic Frontiers
۱۰. Animal Crossing: New Horizons


منبع: https://gamefa.com/892262/%D8%AC%D8%AF%D9%88%D9%84-%D9%81%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D9%87%D9%81%D8%AA%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7%D8%9B-need-for-speed-unbound-%D8%B4%D8%B1%D9%88%D8%B9-%D9%86%D8%A7/

نزدیک‌ترین مقایسه‌ای که می‌توانیم با The Callisto Protocol داشته باشیم بازی Dying Light 2 است که برند بسیار شناخته‌شده‌تری به شمار می‌رود. با این حال فروش هفته‌ی اول The Callisto Protocol تنها 17 درصد کم‌تر از آن بازی بوده است. هم‌چنین فروش این بازی بسیار بهتر از عملکرد عناوینی مثل Gotham Knights و Saints Row در سال جاری بوده و در مجموع با هفته‌ی اول موفقی طرف هستیم. The Callisto Protocol کار خود را با رتبه‌ی ششم آغاز کرده و 74 درصد فروش فیزیکی آن هم روی پلتفرم پلی استیشن 5 بوده است.

بازی God of War Ragnarok با رشدی 7 درصدی نسبت به هفته‌ی قبل به رتبه‌ی سوم جدول صعود کرد. Mario Kart 8 Deluxe هم علی رغم افتی 20 درصدی در رتبه‌ی چهارم باقی ماند. Pokémon Violet و Pokémon Scarlet هر دو با افت فروشی 30 درصدی مواجه شدند که آن‌ها را به رتبه‌ی پنجم و هفتم رساند. بازی Just Dance 2023 هم که هفته‌ی گذشته منتشر شده بود با 44 درصد افت فروش از رتبه‌ی نهم به رتبه‌ی چهاردهم رفت.

در نهایت هم Marvel’s Midnight Suns را داریم که کار خود را در رتبه‌ی بیست و ششم آغاز کرده است. این بازی روی PC و کنسول‌ها عرضه شده، اما تمرکز اصلی آن پلتفرم PC بوده چرا که استودیوی Firaxis در ساخت عناوین استراتژی تخصص دارد. با توجه به عدم وجود یک نسخه‌ی فیزیکی برای PC، این عملکرد چندان در آمار فروش فیزیکی دور از ذهن نبود.

با توجه به اینکه هفته‌ی گذشته تخفیفات جمعه‌ی سیاه را داشتیم، در این هفته شاهد افت فروش بسیاری از بازی‌ها بودیم. بازی FIFA 23 علی رغم افت فروش 47 درصدی موفق به نگه داشتن رتبه‌ی اول شد. در حالی که Call of Duty: Modern Warfare 2 هم تنها با 6 درصد افت فروش در رتبه‌ی دوم قرار گرفت.

بازی جدید دیگری که این هفته عرضه شده Need for Speed Unbound است. این بازی کار خود را در رتبه‌ی هفدهم آغاز کرده است. با توجه به اینکه Need for Speed دهمین آی‌پی پرفروش تاریخ بریتانیا محسوب می‌شود، این عملکرد بسیار ضعیفی به شمار می‌رود. در مقایسه با Need for Speed Heat، فروش هفته‌ی اول Need for Speed Unbound افتی 64 درصدی داشته است.

پرفروش‌ترین بازی جدید این هفته (از نظر فروش فیزیکی) یک آی‌پی جدید یعنی The Callisto Protocol است. این بازی که توسط Krafton منتشر شده و توسط Striking Distance Studios توسعه یافته به نوعی دنباله‌ی معنوی سری Dead Space محسوب می‌شود. با وجود واکنش‌های متوسط از سوی منتقدان به بازی، به نظر می‌رسد که با شروع خوبی از نظر فروش طرف هستیم.

تبلیغات