حذف Call of Duty از پلتفرم پلی استیشن منطقی نیست


شرکت مایکروسافت در دفاعیۀ خود حول خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) اعلام کرد که در «حذف Call of Duty» از پلتفرم پلی استیشن هیچ منطقی وجود ندارد.

مدتی پیش، پلی استیشن در پاسخ به مایکروسافت اعلام کرده بود که پیشنهاد آن‌ها مبنی بر تمدید قرارداد برای 3 سال دیگر ناکافی است. حالا سخنگوی مایکروسافت در پاسخ، بیانیۀ زیر را منتشر کرده است:

از نظر تجارت و کسب و کار هیچ منطقی وجود ندارد که مایکروسافت Call of Duty را از پلی استیشن حذف کند، چرا که این کنسول رهبر بازار به حساب می‌آید.

تبلیغات

هفته‌ی گذشته، نهاد ناظر بر رقابت و بازار بریتانیا (UK’s Competition and Markets Authority) اعلام کرده بود که بنا بر برخی نگرانی‌ها در مورد مسائل ضد انحصار، بررسی این قرارداد ۶۸.۷ میلیارد دلاری را احتمالاً به مرحله‌ی دوم می‌کشاند. یکی از نگرانی‌هایی که این سازمان ذکر کرد، تأثیر منفی احتمالی این قرارداد و تصاحب حق مالکیت مجموعه‌ی Call of Duty توسط مایکروسافت بر توانایی پلی استیشن برای رقابت در این عرصه بود.

بنا بر گزارش جدید رسانه‌ی Financial Times، به نظر می‌رسد که نهاد بریتانیایی بررسی مسائل ضدانحصار این معامله را این هفته و پس از آنکه مایکروسافت هیچ‌گونه اصلاحیه‌ای برای حل مشکلات ذکرشده ارائه نکرده است، رسماً به مرحله‌ی دوم خواهد کشاند. سازمان نظارتی اروپا نیز وارد بررسی عمیق‌تر شده است.

نظر شما در این باره چیست؟


منبع: https://gamefa.com/868443/microsoft-says-there-is-zero-sense-to-remove-call-of-duty-from-playstation/