خلق انفجار هسته‌ای Oppenheimer بدون استفاده از جلوه‌های کامپیوتری

در کنار انتشار تازه‌ترین تصاویر از این فیلم حماسی و بیوگرافی که در اینجا می‌توانید مشاهده نمایید، کریستوفر نولان به سبب تازه‌ترین مصاحبه خود، به صحبت درباره این پروژه مورد انتظار سینما پرداخته و اطلاعات جالبی را با مخاطبین به اشتراک گذاشته است.

منبع: Gamesradar


منبع: https://gamefa.com/894711/christopher-nolan-oppenheimer-is-one-of-the-most-challenging-projects-ive-ever-taken-on-in-terms-of-scale/

فیلم Oppenheimer که توسط کریستوفر نولان نویسندگی و کارگردانی شده و از بازیگرانی همچون کیلین مورفی، امیلی بلانت، مت دیمون، رابرت داونی جونیور و فلورنس پیو بهره می‌برد، در تاریخ 21 ژوئیه 2023 (1 مرداد 1402) در سینماهای سراسر جهان به اکران در خواهد آمد.

نکته جالب توجه در طی این مصاحبه، اشاره او به عدم استفاده از جلوه‌های کامپیوتری برای خلق انفجار هسته‌ای ترینیتی بوده که قطعاً حیرت سینماگران را در پی خواهد داشت.

طبق صحبت‌های نولان، فیلم Oppenheimer تمامی ذهنیت‌ و دیدگاه‌ شما نسبت به ژانر بیوگرافی را دستخوش تغییر خواهد کرد.

کریستوفر نولان را با قاطعیت می‌توان به عنوان یکی از بزرگان سینمای جهان خطاب کرد که آثار فراموش نشدنی و پرطرفداری را از خود بر جای گذاشته است. با این حال تازه‌ترین ساخته او که Oppenheimer (اوپنهایمر) نام دارد، می‌تواند متفاوت‌ترین اثر دوران کارگردانی وی لقب بگیرد که زندگی پدر بمب اتم جهان را به تصویر کشیده و شامل برخی از صحنه‌هایی است که می‌تواند در تاریخ سینمای هالیوود بی‌سابقه جلوه نماید.

کریستوفر نولان در تازه‌ترین مصاحبه خود جزئیاتی شگفت‌انگیز از فیلم Oppenheimer را فاش کرده است.

تبلیغات

با وجود این که فیلم جدید کریستوفر نولان وقایع جدید و منحصر به فردی را به تصویر می‌کشد اما هنوز هم مملو از عناصر همیشگی این کارگردان بزرگ سینما خواهد بود. او با این پروژه قصد دارد تا ذهینت و دغدغه‌های خود را با ساختاری جسورانه برای مخاطبین به ارمغان آورده که هدف اصلی Oppenheimer همین خواهد بود.

داستان این پروژه در مقیاسی بسیار بزرگ و بی‌سابقه به وقوع خواهد پیوست. از چالش‌های آب و هوایی گرفته تا مسائل میدانی و لجستیکی، فیلم Oppenheimer یکی از مشقت‌بارترین کارهایی است که تاکنون در طول زندگی‌ تجربه کرده‌ام. با این حال باید بگویم که تیم بسیار زحمت‌کش و فوق‌العاده‌ای من را همراهی کرده و علی‌رغم این که برای اتمام این پروژه زمان زیادی را نیاز خواهیم داشت اما اطمینان دارم که نتیجه کار همه را شگفت‌زده خواهد کرد.

اولویت تیم ما روایت داستان حماسی سازنده بمب اتم و سفر او در این ماجرای تاریخی خواهد بود. من قصد دارم تا این واقعه را از دیدگاه جی. رابرت اوپنهایمر به ارمغان بیاورم. این مسئله باعث شد تا چالش بزرگی پیش روی کیلین مورفی قرار بگیرد، زیرا به تصویر کشیدن این سفر می‌تواند بسیار سخت و طاقت‌فرسا باشد.

نخستین آزمایش سلاح هسته‌ای در ایالت نیو مکزیکو به وقوع پیوسته است. ما برای خلق این صحنه و بازسازی این آزمایش که تحت عنوان “آزمایش ترینیتی” شناخته می‌شود، از هیچ جلوه‌ کامپیوتری بهره نگرفتیم که بزرگترین چالش پیش روی ما بود. تیم ناظر جلوه‌های بصری از روز نخست در حال بررسی شرایطی بود که چگونه بتوانیم وقایع کوانتومی و آزمایش ترینیتی را به تصویر بکشیم. شهر لس آلاموس واقع در ایالت نیو مکزیکو می‌بایست از شرایط آب و هوایی فوق‌العاده‌ای برخوردار باشد تا از پس چالش‌های دشوار بربیاییم.