درجه‌بندی سنی Final Fantasy 16 به خشونت و خون‌ریزی در بازی اشاره می‌کند

تبلیغات

توضیحات رسمی این بازی که اوایل این هفته منتشر شد، وجود خون، برهنگی جزئی، موضوعات جنسی، ادبیات تند و البته خشونت را در بازی تایید می‌کند. عنوان Final Fantasy 16 درجه «M for Mature» یا بزرگسال را دریافت کرده است. سازمان ESRB در خلاصه‌ای که برای بازی ارائه می‌کند، Final Fantasy 16 را یک بازی نقش‌آفرینی و اکشن می‌نامد که در آن بازیکنان نقش یک شاهزاده برده‌دار را در تلاش برای یافتن برادر گم‌شده‌اش ایفا می‌کنند. بازیکنان در زمان یک پادشاهی فانتزی زندگی می‌کنند، ماموریت‌های مختلف را انجام می‌دهند و در نبرد با سربازان دشمن و موجودات مختلف شرکت خواهند کرد.

طبق اعلام هیئت رتبه‌بندی نرم‌افزار و سرگرمی یا سازمان ESRB، بازی Final Fantasy 16 دارای ادبیات ناسزا، خون و خشونت درجه بالا خواهد بود.

وقتی صحبت از مکانیک‌ها به میان می‌آید، بازیکنان از شمشیر و حملات جادویی برای کشتن دشمن‌ها در نبردهای شلوغ استفاده می‌کنند. در طول سکانس‌های مبارزه‌ای، بازیکنان می‌توانند با دنبال کردن دستورات روی صفحه، حملات سینمایی/حرکات تمام کننده انجام دهند. نبردها سرعت بالایی دارند و با صداهای بلند، فریادهای دردناک و انفجارهای بزرگ همراه هستند.

همه این‌ها در یک بازی اکشن معمولی است، اما ESRB به بازیکنان هشدار می‌دهد که پاشیده شدن خون اغلب زمانی اتفاق می‌افتد که شخصیت‌ها کشته می‌شوند. برش‌ها اعمال خشونت و خون بیشتری را به تصویر می‌کشند. گاهی دست‌های دشمنان با شمشیر قطع می‌شوند. گلوی نگهبان که با چاقو بریده شده است نیز خون زیادی را در صفحه پخش می‌کند.

این اولین بار نیست که توضیحات رسمی ESRB برای گیمرها تعجب‌آور به نظر می‌رسد. به عنوان مثال، این سازمان در ماه آوریل برای Xenoblade Chronicles 3 نیز توضیحات مشابهی را ارائه کرد. این بازی به دلیل ادبیات تند، خون‌ریزی نسبی و مضامین خشونت‌آمیز، درجه‌بندی «T for Teen» را دریافت کرد.


منبع: https://gamefa.com/896577/%D8%AF%D8%B1%D8%AC%D9%87%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D9%86%DB%8C-final-fantasy-16-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%B4%D9%88%D9%86%D8%AA-%D9%88-%D8%AE%D9%88%D9%86%D8%B1%DB%8C%D8%B2%DB%8C/