دستگاه واقعیت مجازی جدید بنیان‌گذار Oculus می‌تواند در زندگی واقعی نیز شما را بکشد


اگر در بازی بمیرید، در زندگی واقعی نیز خواهید مرد! یک شبیه‌‎ساز واقعی و پایبند به قوانین!

این ایده که مردن در بازی ویدیویی یا شبیه‌ساز به مرگ شما در واقعیت منجر شود، همیشه مفهومی بوده که در فیلم‌ها، انیمه‌ها و پروژه‌های مختلف به تصویر کشیده شده است. حالا یکی از بنیان‌گذاران Oculus این ایده را به واقعیت تبدیل کرده.

پالمر لاکی (Palmer Luckey)، بنیان‌گذار Oculus، در وبلاگ شخصی خود به یک هدست VR اشاره کرد که شامل 3 تریگر انفجاری در قسمت بالایی (روی سر پلیر) می‌شود و می‌تواند در یک لحظه مغز کاربر را نابود کند. این تریگرهای انفجاری از طریق سنسورهای تشخیص‌دهندۀ رنگ، به صفحه نمایش متصل شده‌اند و به محض این که Game Over به رنگ قرمز به نمایش در آید، تریگرهای انفجاری را فعال می‌کند.

تبلیغات

وی در ادامه متذکر شد که این هدست کشنده که در تصویر ابتدایی پست آن را مشاهده می‌کنید، فعلاً در حد یک پروتوتایپ درون اتاق‌کاری وی نگه‌داری می‌شود و نشان از مناطق کشف نشدۀ طراحی بازی‌های ویدیویی دارد. لاکی در ادامه متذکر شد:

ایدۀ اتصال جان انسان به یک آواتار مجازی همیشه من را جذب خود می‌کند. شما در یک لحظه ریسک را به آخرین درجۀ ممکن می‌رسانید و مردم را مجبور می‌کنید تا از پایه به گونه‌ای دیگر با بازی‌های ویدیوی تعامل داشته باشند و به گونه‌ای دیگر دنیای مجازی را تحلیل کنند.

فصل اول انیمۀ Sword Art Online منحصراً به این ایده تکیه می‌کند و لحظات هیجان‌انگیزی را به ارمغان می‌آورد.


منبع: https://gamefa.com/884405/%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%88%D8%A7%D9%82%D8%B9%DB%8C%D8%AA-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A8%D9%86%DB%8C%D8%A7%D9%86%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1-oculus/