دموی Final Fantasy 16 کمی پیش از عرضه‌ی آن منتشر می‌شود


اسکوئر انیکس (Square Enix) به تازگی اعلام کرده که یک دمو از بازی Final Fantasy 16 برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد. این دمو با فاصله‌‌ی کم قبل از عرضه‌ی بازی منتشر خواهد شد.

هر چه به عرضه‌ی Final Fantasy 16 در سال 2023 نزدیک‌تر می‌شویم، اطلاعات بیشتری از آن در دسترس قرار می‌گیرد. همان‌طور که انتظار می‌رود این جریان در هفته‌ها و ماه‌های آتی قوی‌تر هم می‌شود. در حالی که تریلرها و اخبار بیشتر در مورد بازی قابل پیش‌‌بینی هستند، اما اسکوئر انیکس خوشبختانه اعلام کرده که یک دموی رایگان از Final Fantasy 16 هم کمی قبل از بازی در دسترس قرار خواهد گرفت.

نائوکی یوشیدا (Naoki Yoshida)، تهیه‌کننده‌ی Final Fantasy 16، در مصاحبه‌ای جدید با Dengeki Online گفته که سه ماه قبل از انتشار Final Fantasy 16 می‌توانید انتظار اطلاعات بسیار بیشتری را از بازی داشته باشید. هم‌چنین اسکوئر انیکس یک دمو را برای بازی عرضه خواهد کرد، اما این عرضه با فاصله‌ی زیاد تا خود بازی رخ نخواهد داد. یوشیدا در این باره گفت:

اگر خیلی زود اطلاعات بازی را فاش کنید، تا زمان انتشار بازی هیجان زیادی از بین می‌رود. پس فکر کنم که سه ماه قبل از عرضه زمانی است که اکثر رونمایی‌ها رخ خواهند داد. ما برنامه داریم تا یک دمو را هم برای بازی عرضه کنیم. با این حال می‌خواهیم که فاصله‌ی عرضه تا بازی کامل کم باشد. این روزها رسانه‌های سرگرمی اشباع شده‌اند و من به دنبال تازگی هستم.

تبلیغات

اینکه اسکوئر انیکس قصد دارد تا یک دمو را برای تبلیغ بازی عرضه کند اتفاق جدیدی نیست. این شرکت پیش از این برای اکثر بازی‌های خود این کار را انجام داده است. آخرین بازی بزرگ Final Fantasy یعنی Final Fantasy 7 Remake هم دموی رایگانی را دریافت کرد. آن دمو یک ماه پیش از عرضه‌ی بازی منتشر شده است. پس احتمالا اسکوئر انیکس الگوی مشابه‌ای را دنبال خواهد کرد.

به تازگی تایید شد که تقریبا 95 درصد روند توسعه‌ی Final Fantasy 16 کامل شده است و تیم توسعه‌ی آن در حال حاضر مشغول رفع باگ‌ها و ایرادات فنی است. تاریخ عرضه‌ی دقیق آن هم تا پایان امسال اعلام خواهد شد. داستان بازی بین 35 تا 40 ساعت خواهد بود. البته این بدون احتساب محتوای جانبی بازی است.

بازی Final Fantasy 16 در تاریخ نامشخصی از تابستان سال 2023 به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 عرضه خواهد شد.

امیر حسین


منبع: https://gamefa.com/884128/final-fantasy-16-will-receive-a-demo-shortly-before-launch/