دیزنی سریالی بر اساس فیلم‌های Indiana Jones می‌سازد


کمپانی دیزنی به دنبال ساخت سریالی بر اساس مجموعه فیلم‌های Indiana Jones برای پخش از سرویس آنلاین دیزنی پلاس است.

مجموعه فیلم‌های ایندیانا جونز (Indiana Jones) با نقش‌آفرینی هریسون فورد (Harrison Ford) در نقش این باستان‌شناس برجسته از سال ۱۹۸۱ میلادی توانسته به فرنچایزی محبوب در بین مخاطبان تبدیل شود.

چهارمین فیلم این مجموعه تحت عنوان ایندیانا جونز و قلمروی جمجمه بلورین (Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) حدود ۱۴ سال پیش اکران شده بود و حالا پنجمین فیلم این مجموعه در دست توسعه قرار دارد و در سال آینده میلادی روی پرده سینماها اکران خواهد شد.

بر خلاف چهار فیلم اولیه فرنچایز «ایندیانا جونز» که به کارگردانی استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) بودند، سکان کارگردانی فیلم «ایندیانا جونز ۵» را جیمز منگولد (James Mangold) در دست دارد. این فیلم آخرین اثر از این مجموعه با هنرنمایی هریسون فورد خواهد بود.

تبلیغات
فیلم ایندیانا جونز ۵ (Indiana Jones 5)
بازیگران فیلم «ایندیانا جونز ۵»

حالا به تازگی گزارش شده که سرویس آنلاین دیزنی پلاس دستور ساخت سریالی بر اساس فرنچایز «ایندیانا جونز» را صادر کرده است. احتمالا این سریال قرار است مسیری متفاوت نسبت به فیلم‌ها در پیش بگیرد، به خصوص اینکه فیلم «ایندیانا جونز» آخرین حضور هریسون فورد محسوب می‌شود. در حال حاضر اطلاعات بیشتری در مورد این سریال در دست نیست.

البته باید گفت که این اولین سریال در فرنچایز «ایندیانا جونز» به شمار نمی‌رود و قبلا سریال ایندیانا جونز جوان (The Young Indiana Jones Chronicles) در قالب دو فصل از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۳ میلادی از شبکه ای‌بی‌سی پخش شده بود. این سریال روی ماجراجویی‌های دوران جوانی ایندیانا جونز تمرکز داشته بود و در یکی از قسمت‌ها نیز هریسون فورد حضوری کوتاه داشت.

فیلم «ایندیانا جونز ۵» قرار است در تاریخ ۳۰ ژوئن سال ۲۰۲۳ میلادی (جمعه ۹ تیر ۱۴۰۲) روی پرده سینماها اکران شود.

منبع: کولایدر

Boogiman


منبع: https://gamefa.com/884824/indiana-jones-tv-series-in-development-disney-plus/