دیزنی فیلم Big Thunder Mountain را می‌سازد

کمپانی دیزنی در گذشته توانسته فیلم‌های بسیار موفق و برجسته‌ای را بر اساس پارک‌های تفریحی خودش بسازد و نمونه بارز آن نیز مجموعه فیلم‌های دزدان دریایی کارائیب (Pirates of the Caribbean) با بازی جانی دپ (Johnny Depp) است. فیلم گشت و گذار در جنگل (Jungle Cruise) با بازی دوئین جانسون (Dwayne Johnson) و امیلی بلانت (Emily Blunt) نیز نمونه دیگری از این آثار است.

این پارک تفریحی تقریبا در تمام پارک‌های دیزنی وجود دارند و تِم آن نیز مربوط به شهرک معدن‌کاری در اوج هجوم برای استخراج طلا در دهه ۱۸۰۰ میلادی است. حدود ده سال پیش، کمپانی دیزنی قصد داشت تا سریالی بر اساس این پارک تفریحی بسازد و در همین راستا نیز قسمتی آزمایشی به نویسندگی جیسون فوکس (Jason Fuchs) ساخت اما این سریال هرگز چراغ سبز نگرفت.

تبلیغات

زوج نویسنده کایرن و میشل مولرونی (Kieran and Michele Mulroney) وظیفه نوشتن فیلم‌نامه این اثر سینمایی را برعهده دارند. در کارنامه هنری این نویسنده‌ها، نگارش فیلم‌نامه فیلم شرلوک هولمز: بازی سایه‌ها (Sherlock Holmes: A Game of Shadows) و فیلم پاور رنجرز (Power Rangers) محصول سال ۲۰۱۷ میلادی به چشم می‌خورد.

در حال حاضر تاریخ اکرانی برای فیلم Big Thunder Mountain اعلام نشده است.

حالا کمپانی دیزنی کارگردان‌های سریال «هاکای» یعنی برت و برتی (Bert & Bertie) را برای ساخت فیلمی بر اساس این پارک تفریحی به خدمت گرفته است. آن‌ها به همراه یکدیگر کارگردانی سه قسمت از فصل اول سریال «هاکای» را برای استودیو مارول در دست داشته بودند.

دیزنی قرار است فیلمی بر اساس یکی دیگر از تم پارک‌های خود به نام Big Thunder Mountain بسازد.

فیلمی به نام عمارت جن‌زده (Haunted Mansion) با بازی رزاریو داوسون (Rosario Dawson) نیز قرار است در سال ۲۰۲۳ میلادی روی پرده سینماها اکران شود که بر اساس یکی از پارک‌های تفریحی دیزنی ساخته شده است.

در گذشته، کمپانی دیزنی فیلم‌های مختلفی را بر اساس پارک‌های تفریحی خود ساخته است و حالا نیز به دنبال آن است تا فیلمی بر اساس پارک Big Thunder Mountain بسازد. در همین راستا نیز کارگردان سریال هاکای (Hawkeye) را به خدمت گرفته است.

منبع: هالیوود ریپورتر

meysamb


منبع: https://gamefa.com/857744/big-thunder-mountain-movie-disney/