رئیس ایکس باکس از کنسول‌‌های جدید می‌گوید

مایکروسافت از همین حالا به ایکس باکس جدید فکر می‌کند.

فیل اسپنسر، به‌عنوان رئیس ایکس باکس و کسی که طی چندین سال گذشته، نقش مهمی در حیات و توسعۀ این برند و محصولاتش ایفا کرده، حالا در نقطه‌ای از زمان که شاید میانۀ نسل نهم کنسول‌های بازی باشد، به فکر یک سری جدید از کنسول‌های بازی افتاده و می‌گوید که از بازی‌سازانی مثل هیدئو کوجیما (Hideo Kojima) برای دریافت بازخورد و ایده‌سازی برای آن استفاده می‌کند.

من به‌تازگی در ژاپن بودم و با کوجیما-سان وقت می‌گذراندم و با یکدیگر دربارۀ بازی جدیدی که برای ما می‌سازد گپ و گفت می‌کردیم. خیلی باحال بود وقتی صدایش را می‌شنیدی که می‌گوید: «این‌ها کارهایی هستند که من می‌خواهم با این بازی انجام بدهم.» و مهندسین ما دقیقاً همان‌جا نشسته بودند و گوش می‌کردند و می‌خواستند مطمئن بشوند که پلتفرم ما قادر به انجام همۀ این چیزها باشد.

حالا و در مصاحبه‌ای که او به‌تازگی با کانال Same Brian انجام داده، اسپنسر به‌طور واضح از این حقیقت می‌گوید که حتی باوجود تازه‌نفس بودن کنسول‌های نسل نهمی، مایکروسافت کار روی سخت‌افزار جدید را شروع کرده است:


تبلیغات

[توسعه‌دهندگان مختلف] بازخوردهای زیادی دربارۀ مسائل مربوط به سخت‌افزارهای جدید به ما می‌دهند و بسیاری از اوقات به ما می‌گویند که به‌طور مثال، دوست داشتند توانایی انجام چه کارهایی را داشته باشند. با توجه به این‌که ما ایده‌هایی دربارۀ آن‌چه که می‌خواهیم در آینده پیاده کنیم داریم، احتمالاً از این ایده‌ها در فعالیت‌های اداری‌مان یا فعالیت‌های سخت‌افزاری و حتی سرویس‌هایی که ارائه می‌دهیم استفاده کنیم. البته این ایده‌ها با کمک تیم‌های فرست پارتی آزمایش می‌شوند اما قبل از همه‌چیز، از آن‌ها می‌پرسیم: «به چه چیزی برای آینده فکر می‌کنید؟»

درحالی که ممکن است فیل اسپنسر به یک کنسول میان‌نسلی مثل Xbox One X اشاره کرده باشد، احتمال شروع پروسۀ ساخت یک سخت‌افزار کاملاً جدید توسط مایکروسافت هیچ‌گاه بعید به‌نظر نمی‌رسد و در این صورت با بازی جدید هیدئو کوجیما فاصلۀ زیادی داریم. البته این بازی جدید می‌تواند میان‌نسلی هم باشد. در هرصورت، ترکیب بلندپروازی‌های کوجیما با برنامه‌های سخت‌افزاری عمیق ایکس باکس به‌شدت دیدنی از آب درمی‌آید.


منبع: https://gamefa.com/882356/xbox-boss-hints-at-work-on-new-consoles/

اسپنسر از طرفی به‌طور مشخص دربارۀ همکاری با هیدئو کوجیما صحبت کرد که در حال حاضر، مشغول توسعۀ دومین بازی مستقل خود به کمک ایکس باکس است: