رده‌بندی سنی Final Fantasy 16 در کشور برزیل مشخص شد


شرکت اسکوئر انیکس (Square Enix) پیش از این اعلام کرده بود که بازی Final Fantasy 16 به پایان روند توسعه‌ی خود نزدیک شده و تا پایان سال جاری می‌توانیم منتظر اعلام تاریخ عرضه‌ی دقیق بازی باشیم.

اوایل امسال بود که اسکوئر انیکس اعلام کرد بازی Final Fantasy 16 در تاریخ نامعلومی از تابستان سال 2023 عرضه خواهد شد. اخبار اخیر در مورد این بازی هم حاکی از آن هستند که به زودی می‌توانیم انتظار اعلام شدن تاریخ عرضه‌ی دقیق بازی را داشته باشیم.

برای مثال سازمان رده‌بندی‌های برزیل یا Sistema de Classificação Indicativa Brasileiro به تازگی رده‌بندی سنی بازی Final Fantasy 16 را اعلام کرده است. این موضوع از آن جایی حائز اهمیت است که رده‌بندی سنی بازی‌ها با نزدیک شدن به تاریخ عرضه‌ی آن‌ها اعلام می‌شود.

با توجه به تایید عرضه‌ی Final Fantasy 16 در تابستان سال بعد، اعلام شدن رده‌بندی سنی آن احتمالا به این معنا هستند که به زودی اطلاعات بیشتری از تاریخ عرضه‌ی آن دریافت خواهیم کرد. همان‌طور که پیش از این هم تایید شده بود، بازی Final Fantasy 16 قرار است اولین بازی شماره‌دار این سری با رده‌بندی سنی بزرگسال یا Mature باشد.

تبلیغات

اخیرا کارگردان این بازی یعنی آقای Hiroshi Takai گفته بود که تقریبا 95 درصد بازی تکمیل شده و تیم توسعه‌ی آن در حال حاضر تمرکز خود را روی رفع باگ‌ها و بهبود عملکرد فنی آن گذاشته است. Takai هم‌چنین گفته بود که یک تاریخ عرضه‌ی دقیق برای بازی به زودی اعلام خواهد شد و گزارشات پس از آن هم خبر از اعلام این تاریخ عرضه با انتشار یک تریلر جدید در دسامبر می‌دادند. همان‌طور که می‌دانید The Game Awards هم در دسامبر برگزار می‌شود.

بازی Final Fantasy 16 در حال حاضر به صورت انحصاری برای پلی استیشن 5 در دست توسعه است و حداقل تا شش ماه پس از عرضه انحصاری این پلتفرم باقی خواهد ماند. آقای Naoki Yoshida، تهیه‌کننده‌ی بازی، گفته بود که با نزدیک شدن به عرضه‌ی بازی یک دمو هم برای آن منتشر خواهد شد.

Ellie Millerشبح گیمفا 🏴


منبع: https://gamefa.com/890800/final-fantasy-16-rated-in-brazil-ahead-of-potential-release-date-announcement/