رگولاتوری CMA اطلاعاتی از آینده بازار Cloud به اشتراک گذاشت

تبلیغات

برخی از خدمات بازی‌های ابری مانند آمازون لونا، به طور کامل عرضه نشده‌اند. ارائه دهندگان زیادی هنوز وارد این بازار نشده‌اند.

جالب‌تر اینکه CMA به برخی شرکت‌ها اشاره می‌کند که قصد ورود به بازار Cloud را دارند. این بدان معناست که شرکت‌های دیگری نیز در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی سرویس‌های استریم خود هستند. این شرکت‌ها هنوز روی این خدمات کار می‌کنند و احتمالا برخی از آن‌ها هرگز به مرحله معرفی و عرضه نمی‌رسند.

آیا فکر می‌کنید آینده بازی‌های ابری امیدوار کننده به نظر نمی‌رسد؟ شاید در اشتباه باشید، زیرا CMA افشاگری‌های جالبی انجام داده است.

برای توضیح بخشی از این نقل قول که CMA می‌گوید: “آمازون لونا به طور کامل عرضه نشده است”، آن‌ها به این واقعیت اشاره می‌کنند که لونا تنها در ایالات متحده در دسترس است. برخی از بازیکنان می‌توانند با استفاده از VPN این محدودیت را دور بزنند؛ هرچند همانطور که گفته شد، مردم کشورهای زیادی چون بریتانیا هنوز به این سرویس استریمینگ دسترسی ندارند. البته استودیوهای بازی‌سازی مستقر در بریتانیا می‌توانند برای برای آمازون لونا بازی بسازند، بنابراین CMA نمی‌تواند تاثیر آن بر بازار بریتانیا را به طور کامل نادیده بگیرد.

در تحقیقات CMA برای تایید خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) توسط مایکروسافت، این رگولاتور فاش کرد که آن‌ها در مورد پروژه‌های فضای ابری که هنوز وارد بازار نشده‌اند، اطلاعاتی در اختیار دارند. IDAS از Resetera این نقل قول را از CMA به اشتراک گذاشت. در ضمیمه صفحه C5 نامه تحقیقاتی CMA آمده است:

به نظر می‌رسد که CMA برای آگاهی از تاثیر قرارداد خرید اکتیویژن در صنعت بازی، با شرکت‌های مختلف تماس گرفته است. آین سازمان مدت‌هاست که روی این پرونده تحقیق می‌کند. در نهایت، CMA در مورد شرکت‌های تولید کننده بازی‌های ابری پرس و جو کرد، زیرا مستقیما به سرویس xCloud مایکروسافت مربوط هستند که اکنون با گیم پس ادغام شده است.


منبع: https://gamefa.com/916193/%D8%B1%DA%AF%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-cma-%D8%A7%D8%B7%D9%84%D8%A7%D8%B9%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-cloud-%D8%A8/