سازنده Doom برای پروژه بعدی خود روی توسعه موتور iD Tech 8 کار می‌کند


استودیوی اید سافتور (id Software)، سازنده‌ی سری بازی‌های شوتر اول شخص Doom، برای پروژه‌ی بعدی خود در حال توسعه‌ی موتور گرافیکی جدید این بازی با نام iD Tech 8 است.

تبلیغات

طبق اطلاعات منتشر شده در پروفایل لینکدین فیلیپ همر (Philip Hammer)، برنامه‌نویس ارشد موتور گرافیکی از اید سافتور، این استودیو برای عنوان بعدی خود بر روی نسخه جدیدی از موتور گرافیکی iD Tech تحت عنوان iD Tech 8 کار می‌کند. این برنامه‌نویس اکنون ذکر شماره ۸ را از پروفایل خود حذف کرده است؛ اگرچه همانطور که در تصویر زیر قابل مشاهده است، این عدد همچنان در کنار iD Tech در توضیحات موتور جستجوگر گوگل ظاهر می‌شود.

فیلیپ همر در هر دو بخش موتور و فناوری گرافیکی سابقه‌ی کار روی چند بازی دیگر از جمله Starfield، The Surge، Lords of the Fallen و Doom Eternal را در کارنامه‌ی خود دارد. وی همچنین از ژانویه امسال به عنوان برنامه نویس ارشد موتور در اید سافتور روی یک پروژه‌ی معرفی نشده کار می‌کند. این احتمال وجود دارد که پروژه‌ی معرفی نشده‌ی استودیوی مذکور، نسخه‌ی جدیدی از فرنچایز Doom باشد.

بازی Doom Eternal جدیدترین نسخه از فرنچایز Doom به شمار می‌رود که توسط اید سافتور توسعه یافته و شرکت بتسدا (Bethesda) وظیفه‌ی انتشار آن را برعهده داشته است. این بازی که دنباله‌ی مستقیم عنوان (Doom (2016 محسوب می‌شود، در اوایل سال ۲۰۲۰ برای پلی استیشن ۴، ایکس باکس وان، استیدیا و PC عرضه شد. اثر مذکور سپس در دسامبر همان سال برای نینتندو سوییچ و در اواخر ژوئن سال ۲۰۲۱ برای پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس/اس منتشر گردید.

منبع: Twistedvoxel


منبع: https://gamefa.com/978408/doom-creator-is-developing-id-tech-8-for-next-project/