سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

گفته شده که خاندان تارگرین علاوه بر مردان بزرگ، هیولاهای خوفناکی را نیز تحویل جامعه داده است. دیمون تارگرین (Daemon Targaryen) نیز هر دوی این موارد است. او شمشیری از فولاد والریایی به نام دارک سیستر (Dark Sister) را در دست دارد، همان شمشیری که در اختیار ویسنیا تارگرین (Visenya Targaryen) بوده است.

میگور بی‌رحم (Maegor the Cruel) واقعا شایسته عنوانی است که به او داده‌اند. او احتمالا منفورترین پادشاه تارگرین در تاریخ محسوب می‌شود و همیشه نیز از نام او به بدی یاد می‌کنند. او شورش Faith Militant را خاموش کرد و این کار را با خون‌ریزی و کشتار بسیار زیادی انجام داد.

در هر صورت، دیمون تارگرین جنگجوی بزرگی بوده و تاثیر زیادی روی ارتش داشته است. او اولین و بزرگترین فرمانده نگهبانان شهر کینگزلندینگ در طول تاریخ بوده است. او با وجود داشتن ظاهری نجیبانه، جنگجویی سرسخت بوده و اژدهای او به نام کاراکس (Caraxes) نیز یکی از خوفناک‌ترین اژدهایان از زمان اژدهای افسانه‌ای بالریون محسوب می‌شود. مت اسمیت (Matt Smith) نقش دیمون تارگرین را در سریال «خاندان اژدها» ایفا می‌کند.

او تنها نواده از ویسنیا تارگرین بود که تاج و تخت را حفظ کرد و با اینکه قدرت نظامی جد خود را داشت اما هرگز بویی از عدالت و تفکر نبرده بود. او با خشونت بسیار زندگی می‌کرد و بر خلاف بسیاری از پادشاهان تارگرین، در روی تخت آهنین از دنیا رفت.

۴. ویسنیا تارگرین

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

ایگون فاتح (Aegon the Conqueror) اولین و بزرگترین تارگرینی محسوب می‌شود که به وستروس پا گذاشته است. او به همراه دو خواهرش (همسرش) وستروس را با ارتشی کوچک و سه اژدها فتح کردند. ایگون ممکن است همانند ایمون، جنگجویی برجسته نباشد اما توانست خودش را به عنوان یک پادشاه برجسته در وستروس ثابت کند.

تبلیغات

۷. میکار تارگرین

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

منبع: اسکرین رنت

Ali


منبع: https://gamefa.com/859381/house-of-the-dragon-targaryens-powerful-history/

همانطور که در سریال House of the Dragon نشان داده می‌شود، خاندان تارگرین به لطف افراد با نفوذ و قدرتمندی بر وستروس حکومت کرده است.

ایگور ریورز اغلب با بلادریون، یکی دیگر از فرزندان نامشروع ایگون چهارم همکاری می‌کرده و در حقیقت از سبک مبارزه او الهام می‌گرفته است. بلادریون با برنامه‌،‌ مخفیانه و از دور حمله می‌کند و ایگور نیز سرسخت، ماهر در کار با سلاح و با تاکتیک‌های بداهه بوده است. با وجود همکاری‌شان، آن‌ها سرانجام در مقابل یکدیگر قرار گرفتند و ایگور ریورز نیز یکی از چشمان بلادریون را از حدقه درآورده بود.

او قد بلند، قوی و خوشتیب بود و تمام ویژگی‌های یک تارگرین را داشت اما یک حرامزاده محسوب می‌شد و نام خاندان تارگرین را نداشت. توانایی او در نبرد سبب شده بود تا پدرش شمشیر بلک‌فایر را به او بدهد و در میدان نبرد نیز او توانسته بود خودش را به خوبی ثابت کند و در نبردهای تن به تن نیز تقریبا شکست‌ناپذیر بود.

او شمشیر و سپر نداشته و از گرز بزرگی برای مقابله با دشمنان خودش استفاده می‌کرده است. انضباط و قدرت نظامی او سبب شده بود تا از او به عنوان ژنرالی بزرگ در جنگ یاد شود. با این وجود، حکومت او به طرز شگفت‌انگیزی نسبتا صلح‌جویانه بوده است.

۶. ایگور ریورز

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ
به نظر می‌رسد که شبکه اچ‌بی‌او از اشتباهات خودش با سریال «بازی تاج و تخت» درس گرفته است و از همه مهم‌تر اینکه سریال «خاندان اژدها» را بر اساس یکی از آثار تکمیل‌شده جورج آر آر مارتین (George R.R. Martin) یعنی کتاب آتش و خون (Fire and Blood) ساخته است که روی تاریخ خاندان تارگرین تمرکز دارد. در این مطلب، به معرفی برخی از قدرتمندترین اعضای خاندان تارگرین در طول تاریخ می‌پردازیم. همراه با ما باشید.

۱۰. ریگار تارگرین

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

با اینکه تبعیض زیادی برای زنان در وستروس وجود داشته اما او توانسته بر این موضوع غلبه کند و مهارتش در نبرد را به همه ثابت نماید. در حقیقت، او بود که گارد پادشاهی را متشکل از بهترین جنگجویان وستروس ایجاد کرد.

۳. دیمون بلک‌فایر

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

ریگار تارگرین (Rhaegar Targaryen) یکی از تاثیرگذارترین و ماهرترین افراد از دودمان تارگرین به شمار می‌رود که بیشتر برای مرگش در مقابل رابرت شناخته می‌شود. او بر خلاف پدرش، مهربان بود و در بین مردم از محبوبیت زیادی داشت و همیشه نیز تلاش می‌کرد تا سرزمین را در صلح و آرامش حفظ کند.

میکار تارگرین (Maekar Targaryen) چه خوب یا چه بد، بیشتر به خاطر قدرت نظامی‌اش شهرت داشت. با اینکه در میان خواهران و برادرانش محبوبیت چندانی نداشته اما هیچ کس نمی‌توانسته مهارت نظامی او را زیر سوال ببرد.

برایندن ریورز (Brynden Rivers) بیشتر به نام کلاغ سه چشم (Three-Eyed Raven) شناخته می‌شود و طرفداران سریال «بازی تاج و تخت» نیز با آن آشنایی دارند. او قبل از اینکه به بلادرِیون (Bloodraven) تبدیل شود، فرمانده نگهبانان شب بوده است.

او در مبارزه و نبرد نیز مهارت بسیار زیادی داشته است. بذر نابودی او زمانی کاشته شد که در یکی از مسابقات هارنهال (Harrenhal) برنده شد و تاج رز را به جای همسرش به لیانا استارک تقدیم کرد. البته لازم به ذکر است که در مسابقه بعدی او از رابرت شکست خورده بود. این نوع مسابقات در قسمت اول سریال «خاندان اژدها» نیز دیده شدند.

۹. برایندن ریورز

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

تمام پادشاهان پس از ایگون سعی داشتند تا او را الگوی خود قرار بدهند. او به عنوان رهبری برجسته در نبردها بی‌رحم بود اما در حکومت عادلانه رفتار می‌کرد. اژدهای او به نام بالریون بلک درید (Balerion the Black Dread) نیز اژدهایی بسیار بزرگ و خوفناک به شمار می‌رفت که جمجمه او در قسمت اول سریال «خاندان اژدها» دیده شد. در پایان، ایگون اول دلیلی برای حضور خاندان تارگرین در وستروس و حکومت آن‌ها بر این سرزمین محسوب می‌شود و کاملا منطقی است که جزو قدرتمندترین تارگرین‌ها باشد.

او پس از اینکه شورش بلک‌فایر رو به زوال رفت، به شهر آزاد تایروش (Free City of Tyrosh) گریخت و در آنجا ارتش طلایی (Golden Company) را شکل داد. این ارتش متشکل از مزدوران به یکی از مشهورترین و خوفناک‌ترین ارتش مزدوران در تاریخ وستروس تبدیل شد.

۵. میگور بی‌رحم

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

سریال خاندان اژدها (House of the Dragon) پیش‌درآمدی برای سریال بازی تاج و تخت (Game of Thrones) محسوب می‌شود و مطمئنا توانسته در این مدت توجه طرفداران را نسبت به خود جلب کند؛ چراکه این سریال تازه داستان یکی از جالب‌ترین دوره‌های زمانی در سرزمین وستروس یعنی جنگ بین خاندان تارگرین ملقب به رقص اژدهایان را دنبال می‌کند.

ایمون تارگرین (Aemon Targaryen) به نام  شوالیه‌ اژدها (Dragonknight) نیز شناخته می‌شود و از او به عنوان بهترین شوالیه تاریخ یاد می‌کنند. بر خلاف بسیاری از تارگرین‌ها که شاه و شاهزاده بودند، او ترجیح داد که به عضویت گارد پادشاهی در بیاید.

او به سرعت توانست پیشرفت کند و به فرماندهی گارد پادشاهی برگزیده شد و به محبوبیت بسیار زیادی دست پیدا کرد. در حقیقت، ایمون تارگرین همان شخصی است که جیمی لنیستر سعی داشت به آن تبدیل شود. در هر صورت، بسیاری از افراد بر این باور هستند که ایمون تارگرین شریف‌ترین فرد از دودمان تارگرین در طول تاریخ است.

۱. ایگون فاتح

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

او رهبر و جنگجویی بسیار بزرگ بوده که شایستگی این عنوان را داشته است. برایندن برخلاف بسیاری از قوم و خویشان خودش، بیشتر تیر و کمان را ترجیح می‌داده و قدرت تیراندازی خوبی داشته است. او اکنون به عنوان بلادریون شناخته می‌شود و عملا یک خدای قدیمی محسوب می‌شود که حد و مرز توانایی و قدرت بینش او همچنان نامشخص است.

۸. دیمون تارگرین

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

ویسنیا تارگرین (Visenya Targaryen) مشاور ارشد نظامی ایگون اول بود و به خوبی توانست تا شایستگی خودش را برای این عنوان ثابت کند. او سوار بر اژدهایی به نام واگار (Vhagar) بود و شمشیرش نیز دارک سیستر نام داشت و بیشتر به عنوان یک جنگجوی بی‌رحم و واقع‌بین شناخته می‌شد.

دلیل مردنش نیز شرافتش بود، او در مبارزه تن به تن بر فردی به نام گواین کوبری فارق آمده بود ولی سعی داشت تا به او کمک کند و همین نیز زمینه را فراهم کرد تا بلاریون چندین تیر به سمت او پرتاب کند و او را از پا در بیاورد.

۲. ایمون تارگرین

سریال House of the Dragon | قدرتمندترین تارگرین‌های تاریخ

ایگور ریورز (Aegor Rivers) یکی از حرامزاده‌های ایگون چهارم به شمار می‌رود و از جمله برجسته‌ترین جنگجوها در شورش بلک‌فایر (Blackfyre Rebellion) است. در شورش بلک‎‌فایر، چندین حرامزاده ایگون چهارم برای رسیدن به قدرت با یکدیگر ستیز کردند.

دیمون بلک‌فایر (Daemon Blackfyre) اولین و بزرگترین مدعی در شورش بلک‌فایر بود. نام او از شمشیری قدیمی گرفته شده است که در دست داشت، همان شمشیری که ایگون اول در فتح وستروس از آن استفاده کرده بود.