سریال The Last of Us یکی از مهمترین عناصر این فرنچایز را تغییر داده است

تبلیغات


منبع: https://gamefa.com/902072/the-last-of-us-hbo-show-changes-how-the-fungus-spreads/

سریال The Last of Us چگونگی شیوع قارچ‌های هولناک این فرنچایز را تغییر داده که البته همچنان به روح این مجموعه پایبند خواهد بود.

منبع: گیمزرادار

قطعاً مسائلی در این سریال هستند که ما بدون هیچ تغییری آن‌ها را از بازی‌های این مجموعه مورد اقتباس قرار داده‌ایم؛ با این حال در این بین شاهد چالش‌هایی بودیم که نیازمند نگرشی متفاوت می‌باشد. به عنوان مثال در بازی‌های این فرنچایز ما با موضوع هاگ‌های پخش شده در هوا مواجه شدیم که شخصیت‌ها برای در امان ماندن نیاز داشتند تا یک ماسک بر صورت زده و خود را از ابتلا مصون نگه دارند. مسئله‌ای که اگر در سریال قصد به تصویر کشیدن آن را داشتیم، واضح بود که این بذرها و هاگ‌ها می‌تواند در تمام هوا پخش شده و عملاً انسان‌ها باید در تمام طول مدت ماسک بر صورت می‌گذاشتند.

تبلیغات

با این حال نیل دراکمن به عنوان خالق این بازی‌های ویدیویی و بنده به عنوان خالق اقتباس تلویزیونی، خود را به چالش کشیدیم و راه جدیدی را برای به تصویر کشیدن خطرات شیوع این قارچ و چگونگی ابتلا به آن به تصویر کشیدیم که در عین متمایز بودن نسبت به بازی‌ها اما همچنان به روح این فرنچایز پایبند می‌باشد. ما کاری را انجام دادیم که نه تنها بازیکنان این فرنچایز را هیجان‌زده نماید، بلکه برای بینندگان جدیدی که ارتباطی با این فرنچایز نداشته‌اند نیز منطقی جلوه نماید و آن‌ها را مجبور نکند که به تجربه بازی‌ها روی بیاورند.

او فاش کرده که برخلاف بازی‌های ویدیویی این فرنچایز که قارچ‌ها از طریق هوا و نفس کشیدن می‌توانند میزبان خود را مبتلا نمایند، در اقتباس صورت گرفته شاهد چنین مسئله‌ای نخواهیم بود.

یکی از مسائلی که باعث شده تا اقتباس‌های بازی‌های ویدیویی در سینما و تلویزیون ناموفق عمل کنند، عدم پایبندی به اصول منبع بوده است که همین موضوع، نگرانی‌هایی را بابت اقتباس تلویزیونی The Last of Us (آخرین بازمانده از ما) ایجاد کرده است. با این حال خالق این مجموعه یعنی کریگ مازن در تازه‌ترین صحبت‌های خود اطلاعات جالبی را درباره چگونگی به تصویر کشیدن پخش قارچ‌های این فرنچایز، با مخاطبین به اشتراک گذاشته است.

با وجود این که کریگ مازن درباره تفاوت شیوع این قارچ‌ها صحبت کرده است اما هیچ توضیحی بابت چگونگی این مسئله ارائه نکرده تا بینندگان، خود با مشاهده سریال در هفته‌ آتی آن با آن مواجه شوند. مسئله‌ای که می‌تواند واکنش طرفداران دو آتیشه این سریال را در پی داشته باشد اما نباید از یاد برد که نیل دراکمنی پشت این پروژه حضور دارد که خود خالق بازی The Last of Us بوده و قطعاً تصمیمی نخواهد گرفت که به دنیای آخرالزمانی او آسیبی وارد نماید.

سریال The Last of Us در تاریخ 15 ژانویه (25 دی) از طریق شبکه HBO پخش خواهد شد؛ زمانی که سرانجام می‌توانیم شاهد اقتباس پرهزینه‌ای باشیم که امید می‌رود تا ناکامی‌ اقتباس‌های بازی‌های ویدیویی را پایان دهد.